beneficny turnaj 2V sobotu 25.9.2021 sa konal 3. ročník benefičného hokejového turnaja. Celý výťažok z turnaja - štartovné a príspevky od zúčastnených poputujú na pomoc pre Spojenú školu v Čadci.

"Je množstvo turnajov, ktoré sa usporadúvajú, ale my sme chceli dať tomu nášmu niečo viac. Okrem toho, že si účastníci zahrajú hokej, strávia peknú sobotu v príjemnej spoločnosti, tak podstata spočíva v pomoci deťom.

Už tretím rokom prispievame Spojenej škole v Čadci, ktorú navštevujú detičky od ľahších po viacnásobné postihnutia. Obdivujeme pani riaditeľku s jej tímom ako krásne pracujú s deťmi, s akou láskou a nadšením. Tak verím, že s našou malou pomocou im pomôžeme v ťažkých časoch," hovorí organizátor Ján Machovčák.

Na turnaji súťažili 4 družstva. Tento rok to bol usporiadateľský Diamond tím, Amaters, HC Pohoda a už po druhýkrát sa ho zúčastnil aj mediálne známy tím Mufuzy, ktorý bol tento rok v oslabenej zostave kvôli zdravotným komplikáciám viacerých členov. Napriek tomu sa im tento rok podarilo získať prvenstvo a odniesli si pohár.beneficny turnaj 1

Napriek pracovnému vyťaženiu si členovia tímu Mufuzy našli čas na turnaj:

  • p. Jozef Španka - ktorý si odbehol medzi službami v nemocnici
  • p. Jozef Kožlej - najlepší útočník v histórii SR ktorý na pár dní zavítal na SR
  • p. Milan Mokošák - majster sveta hokejistov policajtov
  • p. Peter Jonák - extraligový rozhodca

Medzi členmi boli aj Hájnik, Tojčík, Pirohár a ďalší.

beneficny turnaj v

J. Machovčák turnaj hodnotí slovami: "Celý výťažok z turnaja - štartovné a príspevky od zúčastnených poputovali do rúk p. riaditeľky Mgr. Ivany Řeháčkovej. Tento rok sa podarila vyzbierať suma 2500.- eur. Ako nám spomenula p. riaditeľka, tentokrát to pomôže škole zrealizovať priestor na vonkajšie športové vyžitie pre deti, nakoľko škola momentálne vôbec nedisponuje s takýmto priestorom. Sme radi, že športom pomôžeme deťom k športu a k pohybu."

autor: redakcia
foto: J. Machovčák

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: