maj obec vysoka nad kysucouMáje nájdete v obci až na troch miestach - pred obecným úradom, na vrchu Budatín pri slovenskom dvojkríži a pri bývalej ZŠ na Vyšnom Kelčove.

Máj - mesiac, ktorý je pre mnohých z nás tým najkrajší mesiacom v roku. Toľkokrát ospievaný v piesňach či zveršovaný v básniach. Je symbolom víťazstva jari nad zimou, života nad smrťou a symbolom obnovujúcej sa prírody. Ak by si nikto i zabudol obrátiť list v kalendári skutočnosť, že už je 1. máj ľahko zistí podľa májov, ktoré zrazu krášlia naše obce. Výnimkou nie je ani obec Vysoká nad Kysucou.

Tradičný „obecný“ máj pred budovou obecného úradu postavili dňa 30. 4. 2021 zamestnanci obce i s použitím techniky.

Tradíciu stavania mája dodržiavajú i oba naše dobrovoľné hasičské zbory. V sobotu 1. mája 2021 členovia DHZ Vysoká nad Kysucou postavili máj už tradične na vrchu Budatín pri slovenskom dvojkríži a členovia DHZ Horný Kelčov v hasičskom areáli pri bývalej základnej škole vo Vyšnom Kelčove.

Máj na vrchu Budatín

Máj vo Vyšnom Kelčove

Je krásne, že tradíciu stavania mája považujú za svoju i obyvatelia obce a i tento rok vo Vysokej nad Kysucou doslova z večera do rána „vyrástlo“ množstvo „pľacových“ či „záhradných“ májov. Nechajme sa prekvapiť, či bude i toľko svadieb...

obec Vysoká nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: