jurina kniha pavol holestiakKysucká kniha si prerazila cestu aj na vedeckom poli.

Len nedávno získala plnofarebná rozsiahla 344-stranová monografia Pavla Holeštiaka s názvom Zlatá kysucká kniha Pavla Hrtusa Jurinu ocenenie na Knihe Kysúc.

jurina kniha pavol holestiak 1Ďalším úspechom tejto reprezentatívnej publikácie sa stalo práve uverejnenie odbornej recenzie od doc. PhDr. Jána Gallika, PhD. v prestížnom, vedeckom, karentovanom časopise Communication today.

Prečítajte si recenziu v slovenskom aj anglickom jazyku (v ktorom periodikum vychádza).

V strednej Európe ide o jeden z mála vedeckých titulov registrovaných v celosvetovo uznávaných systémoch Scopus a WoS. Kysuce tak majú možnosť prezentovať sa svojou originálnou, kvalitnou literatúrou, ktorá vznikala nielen na Slovensku, ale vďaka P. H. Jurinovi aj v ďalekej Austrálii.

Najnovšia recenzia Holeštiakovu knihu hodnotí veľmi vysoko vrátane jeho pozoruhodnej spolupráce so živou slovenskou výtvarnou legendou akad. maliarom Ondrejom Zimkom, kysuckým umeleckým bardom.

Táto kniha vyšla pri príležitosti 100. narodenín P. H. Jurinu a mala by u nás zdobiť každú rodinnú knižnicu. Kniha môže byť vhodným darčekom pod stromček.

autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: