sach vicemajstriUplynulý víkend sa v Topoľčanoch uskutočnili Majstrovstvá Slovenska družstiev mladších žiakov v zrýchlenom šachu. Kvôli korone boli odložené a veľa nechýbalo a neboli by organizované vôbec.

Tím mladších žiakov ŠK Caissa Čadca si vybojoval výborné 2. miesto! Hoci na začiatku podľa ratingu nasadení boli až štvrtí, kvalitnou hrou sa už po druhom kole dostali na špicu tabuľky. Veľa nechýbalo (pol boda!) a šok by bol ešte väčší v podobe zlatých medailí. Družstvo ťažilo z vyrovnanosti výkonov, bojovnosti i skúsenosti.

O jeden z historicky najväčších úspechov v súťaži družstiev v kráľovskej hre sa pričinili:

Samuel Červeň (C), Viliam Čarnecký, Matej Šimunek, Ninka Holeštiaková a Magdaléna Mrmusová.

sach vicemajstri vDružstvo ŠK Caissa Čadca, aktuálni vicemajstri Slovenska v šachu, zľava Matej Šimunek, Viliam Čarnecký, Samuel Červeň, Magdaléna Mrmusová, Nina Holeštiaková.

Azda žiaden tím nedisponoval hneď dvoma silnými dievčatami z materského klubu.

sdrCenná medaila po dlhých 11-tích rokoch urobila veľkú radosť našim šachovým nádejám i trénerom. ŠK Caissa Čadca vybojovala strieborné medaily v družstvách naposledy ešte pred 11-timi rokmi, v apríli 2009 v Modranke, keď o tento veľký úspech sa zaslúžili skúsení hráči Jozef Straka, ml., Ľubomír Vnenk, Andrea Briestenská, Pavol Holeštiak, ml.
Išlo dokonca o ťažšiu kategóriu - družstvá starších žiakov.

Individuálne ocenenia

V Topoľčanoch okrem strieborných medailí za súťaž družstiev si traja čadčianski hráči vybojovali ocenenia aj v individuálnom hodnotení na jednotlivých doskách.

• Viliam Čarnecký - 2.miesto na 2. šachovnici
  • Matej Šimunek - 2.miesto na 3. šachovnici
  • Magdaléna Mrmusová - 1.miesto na 4. šachovnici

Vedúcim úspešného družstva bol PhDr. Pavol Holeštiak, PhD.

Majstrovstvá Slovenska pokračovali aj v nedeľu individuálnymi turnajmi a na výborný výsledok našich mladších žiakov nadviazala naša hráčka Miriam Miková ziskom bronzovej medaile v kategórii dievčat do 16 rokov. Sympatická Miriam odohrala náročný turnaj bez jedinej prehry, dosiahla úplne rovnaký počet bodov ako hráčka na 2. mieste a na 3. miesto ju posunulo len pomocné hodnotenie.

Poďakovanie patrí hráčom, rodičom a najmä trénerovi Kysuckej šachovej školy Mgr. Pavlovi Sedláčkovi.

bstDiplom za 2. miesto na MSR 2020 v Topoľčanoch.

autor: redakcia