vystava velka noc 06Pozrite si fotografie výstavy s veľkonočnou tematikou, ktorú pripravili vo Vysokej nad Kysucou.

Veľká noc alebo Veľkonočné sviatky sú najvýznamnejšie kresťanské sviatky, ktoré pripadajú na mesiace marec alebo apríl. Ako i minulý kalendárny rok, tak i tento, sú poznačené opatreniami okolo pandémie Covid-19. Keďže sú zakázané akékoľvek podujatia a akcie OZ Voľný čas v spolupráci s Obcou Vysoká nad Kysucou prišli s nápadom usporiadať online výstavu výrobkov s tematikou Veľkej noci.

Od 01. 03. 2021 do 12. 03. 2021 mohol ktokoľvek doniesť do obecnej knižnice vo Vysokej nad Kysucou akékoľvek vlastnoručné výrobky, ktoré sú spojené s Veľkou nocou. Zapojili sa do nej dospelí, ale i deti - jednotlivci či celé kolektívy.

Kreativite sa medze nekládli. Z množstva krásnych vecí bolo absolútne nemožné vybrať tých najlepších a preto sa porota, v ktorej bol predseda OZ Voľný čas Anton Opial a členovia komisie pre oblasť Komisie pre oblasť kultúry, športu a mládeže, rozhodla oceniť všetkých, ktorí sa do tejto netradičnej online výstavy zapojili.

vystava velka noc 08

Prekvapením pre všetkých, ktorí sa svojimi výrobkami do súťaže zapojili, boli krásne ručne šité rúška s jarným motívom, ktoré ušili členky DHZ Vysoká nad Kysucou. Ceny pre všetkých zúčastnených venovalo OZ Voľný čas.

Veľké poďakovanie a uznanie však patrí všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom podporili túto skvelú myšlienku, ako priblížiť ľuďom krásne obdobie Veľkej noci so všetkým, čo je s tým spojené, i v týchto neľahkých časoch, ktoré prežívame. Nech sa i z týchto fotografií prenesie do vašich domovov kúsoček krásy, inšpirácie, povzbudenia a jarnej nálady ...

Text: Bc. Monika Perďochová
Foto: Ing. Ján Lisko

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: