koledy vysoka nad kysucou 1Do celoslovenskej výzvy „Slovensko spieva koledy“ sa tento roka zapojila aj obec Vysoká nad Kysucou. Koledy sa v obci spievali v stredu 11. decembra 2019 v kostole sv. Matúša.

Vo Vysokej nad Kysucou sa v podvečer 11. decembra 2019 o 18:00 hod. spievali koledy. Obec sa zapojila do celoslovenskej výzvy „Slovensko spieva koledy“, ktorá je zameraná na predvianočný čas, kedy sa stretávajú ľudia v kostoloch alebo námestiach a spoločne spievajú koledy. Vo Vysokej nad Kysucou sa koledy spievali v kostole sv. Matúša - zazneli koledy Dobrá novina, šťastná hodina; Ó, chýr preblahý; Búvaj dieťa krásne; Narodil sa Kristus Pán a Tichá noc. Hudobný doprovod na akordeóne zabezpečil Denis Nevidzan.

koledy vysoka nad kysucou

Farnosť Vysoká nad Kysucou a obec Vysoká nad Kysucou sa takto na základe iniciatívy riaditeľa ZŠ s MŠ E. A. Cernana Mgr. Alojza Žuffu zapojili do kampane „V jeden deň, jednu hodinu, spoločne na celom Slovensku“. Vyjadrili tak podporu hlavnej myšlienke, ktorou bolo spojiť sa počas jedného konkrétneho dňa na viacerých miestach a spoločne osláviť blížiace sa vianočné sviatky.

autor: redakcia
foto: Vysoká nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: