krasno prezentacia 002Krásno prijalo ponuku Slovenského inštitútu vo Varšave a prezentovalo mesto.

Mesto Krásno nad Kysucou dostalo jedinečnú možnosť prezentovať v Poľskej republike svoje aktivity. Vzhľadom k tejto možnosti sa rozhodol primátor mesta Jozef Grapa prizvať i riaditeľa OOCR JUDr. PhDr. Mateja Šimáška PhD., aby ukázali Kysuce ako celok s dominanciou mesta Krásno nad Kysucou.

Prezentovanie sa konalo s Slovenskom inštitúte, ktorý sídli vo Varšave. Popri hlavných turistických trasách bola odprezentovaná oblasť aktivít Kysúc ale aj umelcov, ktorí reprezentovali náš kraj.

krasno prezentacia 001

Primátora Krásna Ing. Jozefa Grapu na ambasáde SR prijal veľvyslanec Andrej Droba. Predmetom rokovania boli spoločné témy ako je diaľničné prepojenie D3 s Poľskou republikou, možnosti budúcej spolupráce a rozvoja turistiky, návštevnosť poľských turistov na Kysuciach, investičné aktivity a iné témy, ktoré môžu prispieť k rozvoju nášho mesta ale i celých Kysúc.

„Vyslovujem veľké ďakujem riaditeľovi Slovenského inštitútu vo Varšave JUDr. Adriánovi Kromkovi, veľvyslancovi SR Andrejovi Drobovi a zamestnancom Slovenského inštitútu, ktorí prišli osobne podporiť toto podujatie. Ďakujem i našim umelcom, riaditeľovi Kysuckej galérie v Oščadnici Mgr.et Mgr. art. Vladislavovi Zabelovi, Jozefovi Mundierovi, riaditeľovi OOCR JUDr. PhDr. Matejovi Šimáškovi PhD., starostom z Kysúc PaedDr. Jozefovi Cechovi, Mgr. Antonovi Varechovi a Mgr. Milade Chlastákovej, ktorí sa zúčastnili na spomínanom podujatí,“ uviedol primátor Jozef Grapa.

krasno prezentacia 005

O význame tohto podujatia svedčí aj fakt, že ho osobne otvoril veľvyslanec SR Andrej Droba, ktorý si počas nabitého pracovného programu našiel priestor, aby sa mohol s našimi starostami, umelcami a predstaviteľmi cestovného ruchu porozprávať.

„Milo ma prekvapil a touto cestou ďakujem starostovi Sebastian Nowaczkiewicz zo samosprávy Gmina Nowiny, ktorý meral cestu viac ako 250 km aby prišiel na toto podujatia spolu s folklórnym súborom. Týmto gestom zdôraznil dimenziu tohto podujatia a podnietil ďalšiu spoluprácu, ktorú Krásno nad Kysucou a Gmina Nowiny už začali rozvíjať,“ dodal Jozef Grapa.

autor: redakcia
foto: mesto Krásno nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: