detska spevacka sutaz cadca 001Kysucká knižnica každoročne organizuje spevácku súťaž z názvom "O zlatý hrebienok Enrika Kokoríka" pre deti z materských škôl. V tomto ročníku bodovali dievčatá.

V uplakanom jesennom počasí sme privítali našich najmenších kamarátov z materských škôl. Cestičku do Kysuckej knižnice v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja /ďalej len knižnica/hravo zvládli s rodičmi, starými rodičmi i pani učiteľkami a na príležitosť zaspievať si v knižnici sa veľmi dobre pripravili. Spevácka súťaž „O zlatý hrebienok Enrika Kokoríka“ je určená pre šikovných a odvážnych speváčikov a speváčky.

Dievčatká sa vyobliekali, ako sa na malé slečny patrí, do šiat a dokonca poniektoré si obliekli aj ľudové kroje. Pani učiteľky naladili husle, flautu i klávesy a do prísnej, ale veselej poroty si zasadol Radko, Lívia a Martuška. Dvanásť veselých a štebotavých škôlkárok a jeden zástupca z radov chlapcov sa naozaj nedali zahanbiť. Vypočuli sme si ľudové a jednu umelú pieseň, ktoré deti zaspievali s veľkou odvahou, radosťou a s úsmevom na tváričke, a niektoré aj s hudobným doprovodom. Aj dospeláci sa usmievali, pretože deti nám prezradili, že v škôlke je lepšie ako doma, pani kuchárky vedia variť lepšie ako mama a majú najlepšie pani učiteľky na svete. Dokonca si v škôlke našli veľa kamarátov, s ktorými sa hrajú a podelia sa o hračky.

S veselou pesničkou „Bodaj by vás, vy mládenci čerti vzali ...“ si vyspievala Emka Kandríková prvé miesto a zažiarila i v kroji od svojej babičky. Na druhom mieste sa umiestnila Danielka Urbánková, ktorá nás v pesničke „Cesta do rozprávky“ previedla rozprávkovou krajinou plnou zázračných bytostí. Porota rozhodla, že o tretie miesto sa podelí Karinka Vraželová s Natálkou Králikovou, ktoré zaspievali ľudové pesničky „Čie sú to kone...“ a „Močila konope, močila...“. Žiadny speváčik neodišiel domov naprázdno. Pracovníčky knižnice deťom pripravili krásne darčeky spolu s pamätným listom. Podujatie finančne podporilo Mesto Čadca.

spevacka sutaz cadca

V závere súťaže si deti spoločne zaspievali a veľmi dobre im to ladilo. Aj slniečko vykuklo pomedzi mraky,  zahnalo dážď a usmievalo sa z oblohy, aby sa deťom lepšie kráčalo naspäť do škôlky. Ďakujeme Radkovi Nekorancovi z CVČ Čadca za spoluprácu. Takisto ďakujeme pani učiteľkám za skvelú prípravu detí na súťaž. Tešíme sa, že sa stretneme znovu o rok v ďalšom, už  piatom ročníku speváckej súťaže pre deti materských škôl.


Petronela Gavenčiaková
Kysucká knižnica v Čadci
foto: Kysucká knižnica v Čadci

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: