tvoriva dielna 002Kysucká knižnica v Čadci pripravila pre prázdninujúce deti pestrý program zábavných a tvorivých dopoludní pod spoločným názvom „Leto v knižnici“. Počas mesiaca júl 2020 sa v každú stredu o 10.00 hod. zaplnila knižnica deťmi v sprievode rodičov, alebo starých rodičov.

Veľmi vydareným podujatím bola tvorivá výtvarná dielňa pod názvom „Veselé kamienky“, ktorá sa uskutočnila v poslednú júlovú stredu v priestoroch letnej čitárne knižnice. Detských čitateľov a deti letného tábora Centra voľného času v Čadci privítala pracovníčka úseku pre deti a mládež Ivanka Mesárošová. Prezradila im, čo všetko zaujímavé si môžu vytvoriť z prírodných materiálov a aké knižky prinášajú užitočné rady a návody. Deťom boli rozdané kamienky, pastelky a ďalší materiál potrebný na tvorbu veselých rybičiek.

Pod šikovnými rúčkami začali postupne ožívať biele kamienky, ktoré sa menili na veselé rybičky, hýriace pestrými farbami. Okrem tvorivej dielne si deti užili dopoludnie aj hrami a súťažami v príjemnom prostredí vonkajších priestorov knižnice, na zelenej tráve a v tieni šumiacich stromov. Napokon všetci odchádzali spokojní a odnášali si príjemné zážitky a svoje kamienkové rybičky, aby sa s nimi pochválili aj doma.

kniznica dielna

Polovica prázdnin je už za nami, ale aj v mesiaci august 2020 čaká na deti v knižnici celý rad veselých, súťažných a tvorivých podujatí. V tvorivých dielňach si deti môžu vyrobiť vlastnú ozdobu z dreveného štipca, alebo vyskúšať, ako čarovaním s papierom vytvoriť skákajúcu žabku. Veríme, že počasie nám dovolí hrať sa, tvoriť a súťažiť s maxi figúrkami obľúbenej hry „Človeče, nehnevaj sa“ v priestoroch letnej čitárne. Tešíme sa na záujem všetkých hravých, veľkých i malých návštevníkov knižnice. Užime si leto a prázdniny aj napriek obmedzeniam, ktoré budeme dodržiavať, aby sme boli stále zdraví a veselí. Dovidenia v našej Kysuckej knižnici v Čadci.

Pozrite si prázdninový program Kysuckej knižnice na august >>

Mgr. Helena Pagáčová
Kysucká knižnica v Čadci

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: