velkonocne trhy cadca09Dnes sa konajú tradičné Veľkonočné trhy remesiel na Palárikovej ulici v Čadci.

Na jarmoku môžete vidieť niekoľko desiatok remeselníkov a predajcov, s výrobkami zameranými na tematiku jari a Veľkonočných sviatkov. aživo si môžete pozrieť napríklad aj zdobenie kraslíc či pletenie korbáča. Nájdete tu veľkonočné aranžmány, medovníčky, pletené korbáče z vŕbového prútia, hračky nádherné koše a iné úžitkové výrobky z dreva, rôzne dekorácie z textílií, keramiku a ďalšie.
Napriek tomu, že nám svieti slniečko je celkom chladno, preto vám možno padne vhod dúšok medoviny či práve upečený trdelník.

V poobedných hodinách sa pripravuje v centre mesta o 14.30 hod. tradičné ľudové zvykoslovie – krojovaný sprievod, chodenie s bahniatkami a vynášanie a pálenie Moreny, ktoré sa spájajú so sviatkami Veľkej noci a príchodom jari.
Krojovaný sprievod pôjde od Kysuckom múzea cez Matičné námestie, Palárikovu ulicu, Námestie slobody a späť ku Kysuckému múzeu, kde bude z blízkeho mosta vhodená do Kysuce horiaca Morena – handrová bábka v životnej veľkosti, vynášaním ktorej v minulosti vyjadrovali ľudia svoju túžbu skoncovať so zimou a zároveň ňou privolávali očakávanú jar.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: