pietna spomienka turzovka 001Pri príležitosti Medzinárodného dňa vojnových veteránov sa v Turzovke konala pietna spomienka v areáli farského kostola Nanebovzatia Panny Márie v Turzovke.

Medzinárodný deň vojnových veteránov si pripomíname 11. novembra, kedy bolo v roku 1918 vo Francúzsku podpísané prímerie k ukončeniu prvej svetovej vojny. Počas tohto dňa si pripomíname hrdinstvo ľudí, ktorí padli na bojiskách svetových vojen za slobodu a mier.

Na spomienke v Turzovke sa zúčastnili zástupcovia mesta, farského úradu a miestnej organizácie Jednoty dôchodcov. Prítomní boli aj študenti gymnázia, žiaci základnej školy a deti z materskej školy. Prítomným sa prihovoril dekan farnosti PhDr. Ján Vrbata a primátor mesta JUDr. Ľubomír Golis. Obaja rozprávali o nezmyselnosti vojen a o stratách, ktoré so sebou prinášajú.

pietna spomienka turzovka

Členovia miestnej organizácie dôchodcov a detská folklórna skupina Bukovinka zaspievali piesne. V závere položili deti k pomníku padlých kyticu poľných makov. Prítomní zapálili sviečky na znak úcty, poďakovanie vďaky padlým a zdôraznenie túžby pre zachovanie mieru vo svete.

autor: redakcia
foto: mesto Turzovka

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: