vystava rucne prace 007Obec Nová Bystrica, v zastúpení starostom obce Ing. Jozefom Kuricom a Sociálno-zdravotná komisia pri obecnom zastupiteľstve Nová Bystrica si pre Vás aj tento rok pripravila krásne podujatie s názvom „Výstava ručných prác“.

2. apríla sa konal už 15. ročník a my sa každý rok tešíme veľkému záujmu o vystavovanie ale tiež záujmu občanov o návštevu tohto podujatia. Tento rok na výstave prezentovalo svoje výrobky 64 vystavovateľov z našej obce, ale aj z obce Stará Bystrica a Radôstka. Vystavovatelia nám ponúkli na ukážku tie najlepšie a najkrajšie výrobky a diela aké mali. Mohli sme vidieť obrazy (maľované, vyšívané), háčkované, štrikované výrobky, výrobky z dreva, železa, hliny, veľkonočné vajíčka...

vystava rucne prace 004 

vystava rucne prace 011 

Novinkou bolo prezentovanie včelárskej práce a výrobkov z medu včelárom Mariánom Sobolom z Radôstky. Každý kto mal záujem, mohol vyskúšať rôzne príchute medov ale tiež si vypočuť prednášku o týchto výrobkoch a práci. Návštevníci mohli hlasovať za práce, ktoré sa im najviac páčili a niektoré si aj zakúpili. Výstavu ručných prác si prišlo prezrieť 320 návštevníkov.

vystava rucne prace 009

V závere výstavy komisia spočítala hlasovacie lístky a hlasovanie dopadlo nasledovne:

1. Miesto – Iveta Srníčková ml. (hračky z puffy vlny)
2. Miesto – Ján Šutiak (sochy z dreva)
3. Miesto – Viera Kubatková (háčkované výrobky)
3. Miesto – Juraj Jančula (obrazy)
3. Miesto - Ivana Faktorová (obrazy na šindľoch a náušnice)
4. Miesto - Lukáš Romaník (obrazy)
5. Miesto - Kristína Halvoníková (háčkované hračky)
6. Miesto - Ján Pišoja (sochy z dreva)
7. Miesto - Miroslav Mihálik (sochy z dreva)
7. Miesto - Dominika Cádrová (hračky z puffy vlny)

Špeciálne ocenenie bolo udelené Zuzanke Halvoníkovej, Andrejke Plaščiakovej a Samuelovi Šamajovi. Výhercom srdečne blahoželáme a všetkým vystavovateľom zo srdca ďakujeme. Len vďaka Vám môžeme organizovať túto krásnu akciu.

Mgr. Jana Slivková
kultúrna referentka

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: