V Kysuckej knižnici v Čadci, ktorá pracuje v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, finišuje v týchto dňoch dokončenie interiéru Klubovne pre mládež.

Okrem detského kútika pre deti predškolského veku knižnica ponúka nový bezpečný, inšpiratívny a príjemný priestor pre mládež. Klubovňa je zriadená v časti hudobného oddelenia, kde sa môžu stretávať tínedžeri a zmysluplne tráviť svoj voľný čas, využívať služby knižnice pre aktívne vzdelávanie a oddych.

Vďaka úspešnému projektu získala knižnica možnosť zakúpiť z prostriedkov Nadácie Tesco hraciu konzolu Xbox ONES a hry Crasch, Dirts, Fifa 21, ale aj iné spoločenské a logické hry rozvíjajúce myslenie a pozornosť. Do fondu knižnice tak pribudli nové hry „Cortex 2“, „iKNOW“, „Tipni si“, „Poznáš ma?“, pexeso „Filmové hity“ a iné. Klubovňu obohatí aj literatúra pre mladých, knihy žánru fantazy a young adult.

Obraciame sa na každého tínedžera mesta a okolia s otázkou: „Kam chodíš, keď sa nudíš? Chceš sa zabaviť, poučiť, stretnúť a pokecať s rovesníkmi bez dospelákov?“ Ponúkame ti čítanie na tulivaku, na pohodlnej sedačke, môžeš počúvať hudbu, zahrať sa, zabaviť a vzdelávať sa. Tieto služby umožníme každému záujemcovi s platným čitateľským preukazom. Stačí len prísť a zaregistrovať sa. Knižnica je pre vás otvorená každý deň do 18.00 hod. a v sobotu počas školského roka od 8.00 hod. do 12.00 hod. Tešíme sa na váš záujem a osobné stretnutia.


Mgr. Helena Pagáčová
Kysucká knižnica v Čadci

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: