vystava detske kresby 002Kysucká knižnica v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravila výstavu z výtvarnej súťaže „Môj rozprávkový svet“, ktorá bola určená pre deti materských škôl.

Rozprávka je čarovná a večná, ktorá spája všetky generácie. Tie klasické rozprávky sme my dospeláci počúvali od našich rodičov či starých rodičov. Dnešné deti počúvajú rozprávky od nás. Stále je to ten istý zlý vlk, ktorý zjedol Červenú Čiapočku, či prasiatka, ktoré si stavajú také isté domčeky ako za našich čias.

Niektoré rozprávky máme ukryté v srdiečku a spájame ich s rôznymi zážitkami z detstva. My sme sa presvedčili o tom, že dnešné deti poznajú veľa rozprávok a majú obľúbených svojich rozprávkových hrdinov.

vystava detske kresby 002

Až stotridsiatimi prekrásnymi farebnými detskými kresbami ožili výstavné plochy na Úseku pre deti a potešili nielen nás - knihovníčky, ale i návštevníkov knižnice. Do súťaže sa zapojilo štrnásť materských škôl okresu Čadca.

Detská kresba je jedinečná a namaľovaná od srdiečka, preto bolo veľmi ťažké vybrať a oceniť tie najkrajšie. Preto sme sa rozhodli, že každé dieťatko dostane od nás „Rozprávkové pexeso“, ktoré sme vytvorili z detských kresieb. Veľmi pekne ďakujeme pedagógom z materských škôl za to, že i v dnešných ťažkých časoch dokázali s ich láskavým prístupom vytvoriť spolu s deťmi pekné dielka.

Pozývame deti, rodičov i starých rodičov na prehliadku výstavy, ktorá bude sprístupnená v knižnici do 30. júna 2021. Príďte si zaspomínať na rozprávky svojho detstva a spoznajte niektoré súčasné. Tešíme sa na Vašu návštevu a zároveň Vám ponúkame naše služby spojené nielen s vypožičiavaním kníh.

Petronela Gavenčiaková
Kysucká knižnica v Čadci

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: