kniznica karneval 4Rozprávkový fašiangový karneval roztancoval a potešil v piatok 22. februára 2019 najmladších čitateľov a návštevníkov knižnice, ale aj ich rodičov a starých rodičov.

V Kysuckej knižnici v Čadci, ktorá pracuje v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, bolo opäť veľmi veselo. Rozprávkový fašiangový karneval roztancoval a potešil v piatok 22. februára 2019 najmladších čitateľov a návštevníkov knižnice, ale aj ich rodičov a starých rodičov. Rozprávkové postavičky z obľúbených rozprávok, princezné, víly, čertíkovia i anjeli, zvieratká, snehuliaci i strašidielka sa predstavili v krásnych kostýmoch. Bolo vidieť, že na nich s láskou pracovali zručné ruky mamičiek, či babičiek pre radosť svojich ratolestí. Veselý karneval bol určený predovšetkým deťom do 6 rokov a najmladším účastníkom bol jedenásťmesačný chlapček v kostýme anjelika.

Podujatie bolo organizované v spolupráci s Centrom voľného času v Čadci a atmosféru plesovej fašiangovej zábavy rozprúdil Radko Nekoranec. Začal ukážkou spoločenského tanca, ktorý si mohli vyskúšať všetky deti, ale potom už tancoval každý tak, ako sa mu páčilo. Okrem diskotéky sa deti s rodičmi zapojili do množstva zábavných súťaží - skladali puzzle, kreslili rozprávkové bytosti, skákali cez švihadlo, ale i spievali, recitovali a rozprávali svoje obľúbené rozprávky. Pri šantivej zábave lienka kývala tykadlami, piková kartová kráľovná mávala vejárom a jej spoločník - kráľ žezlom vyrobeným z kariet. Čertík a malá mačička veselo krútili chvostíkom, robot sa potil vo svojom alumíniovom odeve, malý Jánošík veselo drepčil odzemok a policajti hľadali stratené vysielačky. Skrátka bola to fašiangová veselica ako sa patrí. Nechýbalo ani občerstvenie a sladká odmena pre všetkých.

Porota veľmi dlho rozhodovala, koho mimoriadne oceniť, pretože všetky rozprávkové postavičky boli nádherné. Napokon sa rozdali všetky odmeny, na ktoré prispelo občianske združenie Literárny kompas a deti sa rozlúčili s knižnicou, kde sa vždy cítia dobre. Ďakujeme všetkým, ktorí sa na podujatí podieľali a tešíme sa o rok na ďalšiu fašiangovú šou.

Mgr. Helena Pagáčová
Kysucká knižnica v Čadci

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u:

Môže vás zaujať