folklor2019 001Dňa 13.septembra 2019 za krásneho slnečného dňa pozýval piesňami okoloidúcich krojovaný sprievod hudobníkov mladých aj starších na 3. festival seniorov Kysúc.

Pred Domom kultúry v Čadci sa zišlo 210 účinkujúcich. Na Matičnom námestí sa ozýval spev takmer celý deň. Začiatok slávnostného otvorenia začal spevom piesne Kysuca, Kysuca... a ku spevu účinkujúcich sa pridali aj prítomní hostia.
Pozdraviť prišiel aj primátor mesta Čadca a starosta zo Skalitého, p.Jozef Cech spolu s ďalšími poslancami z mesta. Programom pútavo sprevádzala moderátorka Evka Houštecká a Marta Slivková.
Na pódiu vystúpilo spolu 17 súborov a privítali sme aj hostí - spevácku skupinu Sihotiar z Trenčína ako družobný súbor.
Program začali detské súbory z Rakovej MŠ Fojstvo a zo Špeciálnej základnej školy v Čadci. Každý spevák bol odmenený darčekom a súbor Pamätným listom.

3.festival seniorov Kysúc organizovala MsO Jednoty dôchodcov Slovenska v Čadci v spolupráci s mestom Čadca a DK Čadca.

Podľa slov riaditeľky festivalu p. Miroslavi Minárikovej: "Opäť sa nám podarilo sa zmysluplné vystúpenie. Speváci aj návštevníci, odchádzali šťastní a spokojní. O to vlastne išlo, aby sa seniori naozaj tešili zo života.
Po náročnom dni sme sa v družnej zábave bavili do večerných hodín pri hudobníkovi Milanovi Galierikovi."

Ako ďalej dodala pani riaditeľka: "Chcela by som sa touto cestou úprimne poďakovať aj našim sponzorom. Opakovane nás sponzoroval p.Stanislav Holeščák a Ing. Marian Hlaváč. Finančne prispeli aj z Mestského úradu v Turzovke p. Judr. Ľubomír Golis. Poďakovať sa chcem aj všetkým, ktorí pomáhali pri organizovaní tohto vynikajúceho podujatia."

"Verím, že aj na 4. ročníku sa predvedú súbory s novými piesňami" - dodala na koniec p. Miroslava Minárikova.

-r-

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u:

Môže vás zaujať