den rodinyPodujatie sa konalo v sobotu 20. augusta 2022 Športovo-rekreačnom areáli Lány.

„Spoločnosť, v ktorej je zasiahnutá rodina, nemá budúcnosť.“ (Sv. Ján Pavol II.)

Pre rodiny, spoločné stretnutia priateľov a známych sa konal už 8. ročník podujatia Deň rodiny „iHRYsko“ v Športovo-rekreačnom areáli Lány v Starej Bystrici. Toto miesto malo v sobotu, 20. augusta 2022 , vďaka dobrovoľníkom, sponzorom a podporovateľom tohto podujatia, no najmä vďaka všetkým, ktorí sa rozhodli prísť, iné čaro ako zvyčajne. Spoločnou modlitbou svätého ruženca sme začali pri kaplnke – na mieste, pre ktoré a vďaka ktorému celé podujatie v roku 2015 vzniklo. A nielen modlitbou, ale i spevmi, sme poďakovali aj za to, že sa podarilo v uplynulých dňoch zrealizovať jej výraznejšiu rekonštrukciu.

den rodiny 001

V rámci spoločenskej časti podujatia sme pokračovali vystúpením pre deti, v ktorom nás Zvedavka a Kúzelník preniesli hádankami do sveta lesných zvieratiek a príbehov. Pokračovali sme animačnými súťažami, do ktorých bolo zaregistrovaných viac ako 100 detí nielen zo Starej Bystrice, dokonca sme mali medzinárodnú účasť. Sedem disciplín a jedna bonusová rodinná úloha – to boli výzvy pre deti a tiež rodiny. Okrem toho sa šikovní animátori postarali o maľovanie na tvár, aktivity v detskom kútiku a pripravená bola aj prekážková povrazová minidráha.

den rodiny

Po dvoch rokoch, kedy sme sa na podujatí museli zaobísť kvôli protipandemickým opatreniam bez NAJ rodinných koláčikov, sme si ich tento rok opäť mohli doslova vychutnať – 18 šikovných mamín potešilo všetkých svojimi dobrotami.
Vo futbalovom turnaji medzi rodičmi a deťmi bolo prihlásených 5 tímov, ktoré boli samozrejme za svoje športové výkony odmenené.

Dobrá nálada sa niesla celým podujatím a dospelí ju ukázali aj počas vystúpenia hudobnej skupiny Heligonica, deti sa zasa tešili z Rozprávky na dobrú noc pod hviezdami.

den rodiny 004

Aj tento ročník podujatia podporilo množstvo dobrosrdečných ľudí a podnikateľov – všetkým, vďaka ktorým sa podujatie mohlo uskutočniť, ĎAKUJEME. Vďaka patrí tiež obci Stará Bystrica a pracovníkom obce, ktorí pri organizácii boli nápomocní a v tomto roku aj Kysuckému kultúrnemu stredisko v Čadci.

Na realizácii podujatia sa každoročne podieľa veľa dobrovoľníkov – a aj tým je výnimočné – veľmi si vážime ich ochotu a obetu - ĎAKUJEME.

den rodiny 005

Veríme, že jedno z poslaní podujatia – vytvárať milé stretnutia a spoločenstvo rodín – bolo naplnené, nech naša spoločnosť tú budúcnosť má a nie je v nej zasiahnutá rodina.

Katarína Borisová

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: