pochod osady krasna 005Druhý ročník turistického pochodu sa konal dňa 4. septembra 2021, organizátorom bol Turistický oddiel HKO a mesto Krásno nad Kysucou.

V sobotu 4.9.2021 sa uskutočnil 2. ročník turistického pochodu osadami Krásna nad Kysucou. Konal sa pri príležitosti podujatia Dni mesta Krásno nad Kysucou, dvojdňovej akcie, pri ktorej Krásno oslávilo 20. výročie udelenia štatútu mesta.

Turisti mali na výber tri trasy: modrá (krátka) trasa 11,5 km - 4,5 hod., zelená (stredná) trasa 20 km - 7,5 hod a červená (dlhá) trasa 30 km. Zaregistrovalo sa približne 140 turistov, ktorí sa po úvodných slovách zástupcu primátora mesta Jaroslava Pagáča a primátora mesta Jozefa Grapu rozpŕchli po vybraných trasách.

pochod osady krasna 005

Modrú trasu, ktorá je spojená s prehliadkou rozhľadne U Jantov a krížovej cesty si vybrala väčšina turistov. Ďalší si zvolili náročnejšiu trať dlhú 20 km a tú najťažšiu zdolali iba tí zdatnejší turisti. Podľa zaslaných informácií sa to podarilo Márii Ondruškovej a Petrovi Pastorekovi zo Žiliny - 30 km za 5 hodín a 43 minút, Petrovi Falkanovi a Martine Červenej, ktorí absolvovali 30 km za 5 hodín a 40 minút. Z Krásna túto trasu prešiel Peter Kršiak, Michal Pagáč a Peter Oškrobaný s časom 9 hodín 55 minút.

Na potulkách osadami bola aj televízna relácia Televíkend - na RTVS 2 bude odvysielaná dňa 2. októbra 2021 v ranných hodinách.

pochod osady krasna 011

"Účastníci tohto skvelého podujatia mali možnosť bližšie spoznať krásňanské osady, pokochať sa krásnou prírodou, tradičnou ľudovou architektúrou, otestovať svoje fyzické schopnosti a v neposlednom rade nadviazať nové priateľstvá.

Ďakujeme všetkým turistom, milovníkom prírody za účasť a budúci rok sa na Vás opäť tešíme pri spoznávaní malebného mesta Krásno nad Kysucou," uvádza mesto Krásno.

autor: redakcia
foto: : E. Koprna, R. Kuljovský

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: