kuljovskyKrásňanovi sa podarilo navštíviť 100 hradov v priebehu piatich mesiacov. Prečítajte si, ktoré sa mu najviac páčili.

Krásňan Rudy Kuljovský sa dal na zaujímavú výzvu - navštíviť čo najviac slovenských hradov. Na prvý hrad sa vybral ešte 14. mája 2020 - išlo o Čachtický hrad. V rovnaký deň dorazil aj na Beckov a tým sa začala jeho cesta.

Na cesty sa vyberal skoro ráno a až trikrát navštívil 5 hradov v priebehu jedného dňa. Počas leta tvrdil, že by rád dosiahol 80 hradov. Toto sa mu podarilo a stanovený počet napokon aj prekonal - zavítal až na 100 slovenských hradov.

"Počet sto hradov som dosiahol 11. októbra 2020 a ako posledný som navštívil hrad v Budmericiach," hovorí o poslednom výlete za poznávaním našich hradov. V závere zhodnocuje, že sa najviac páčili Smolenický zámok, Krásna Hôrka a Čachtice.

Rudy v Budmericiach

Ďalšia výzva

Rudy už má v pláne aj ďalšie potulky po Slovensku: "Ďalšou mojou výzvou sú známe slovenské vrchy. Prvý by mal byť Malý a Veľký Rozsutec a ďalej tatranské končiare. Toto si už nedávam ako nejaké lámanie rekordov, ale ako víkendové oddýchnutie."

Prajeme mu veľa zdaru na cestách.

autor: redakcia
foto: Rudy Kuljovský

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: