polovnici ms dunajov besedaV piatok 23.1.2020 navštívili našu Materskú školu v Dunajove páni poľovníci Jožko Bukna a Maťko Cadrik. Svojim zaujímavým a poučným rozprávaním priblížili deťom prácu poľovníka, rozšírili poznatky o prírode, o živote a správaní sa zvierat v lese.

Svoje rozprávanie dopĺňali pestrými obrázkami, vlastnými fotografiami. Zaujímavou bola pre deti hra, v ktorej sa snažili uhádnuť, aké sú zvieratko. Nesmeli chýbať ani parohy z jeleňa, srnca, ale ani zub z kanca. Deti z informatívnej tabule počúvali a určovali zvuky a stopy zvierat. Počúvali vábenie na diviaka a diviačicu a mali možnosť vábenie si vyskúšať.

Najkrajším prekvapením pre deti bol poľovnícky pes „Kubko“, ktorý je veľkým pomocníkom svojho pána a robí mu radosť aj na rôznych výstavách. Pani poľovníci deti obdarovali nielen sladkosťami, ale aj peknou magnetkou. Naše deti sa pekne „ujom poľovníkom“ poďakovali, odmenili ich potleskom a tiež malým darčekom.

polovnici ms dunajov beseda v

Nielen deti, ale aj pani učiteľky boli zaujaté, dozvedeli sa nové informácie, ktoré budú odovzdávať ďalším deťom. Zažili sme veľmi príjemné popoludnie, ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Kolektív MŠ

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: