na paku 2021 007Vo štvrtok, 26. augusta sa v Dome kultúry Čadca uskutočnila prvá Armwrestlingová súťaž amatérov na Kysuciach pod názvom POĎ NA PÁKU.

Napriek tomu, že organizátori ohlásili podujatie uprostred leta, bolo prihlásených niekoľko zaujímavých borcov z regiónu Kysúc, ale aj spoza neho za veľmi krátky čas. Pre väčší záujem súťažiacich bola dokonca doplnená jedna kategória.

Garant podujatia, niekoľkonásobný majster Slovenska a Slovenský reprezentant v pretláčaní rukou Peter Truchlik zo slávneho tria Bratov Truchlikovcov, sprevádzal prítomných súťažiacich a ich fanúšikov hovoreným slovom. Od váženia až po vyhodnotenie sa mohli spoľahnúť na cenné rady, trefné poznámky či dokonca inštrukcie ako správne uchopiť súpera a vyhrať. Kto chcel si mohol s Petrom Truchlikom prísť zatrénovať niekoľko dní pred podujatím do Iron fitness Čadca, aby sa na súťaž lepšie pripravil.

na paku 2021 001
Prvé veľké súboje v pretláčaní rukou postupne gradovali atmosféru a zanechali na všetkých zúčastnených pozitívny pocit. Od kategórie do 75 kg až po ťažké váhy nad 95 kg nemali núdzu o napínavé súboje a dramatický priebeh. Peter Samuhel, Tibor Kušnír ani Peter Dadaj nevyhrali svoju kategóriu náhodou. Tibor Kušnír a Marcel Beleš predviedli obzvlášť napínavý duel, ktorý si vyslúžil aj ocenení za najlepší zápas súťaže.

POĎ NA PÁKU bol aj pilotný projekt 1. Kysuckých športových dní, ktoré sa budú konať od 7. do 10. septembra v poobedňajších hodinách každý deň v inom kysuckom meste. Námestia v Turzovke, Čadci, Krásne nad Kysucou aj Kysuckého Nového Mesta budú dýchať športom vďaka pripravovanému programu aJ veľmi zaujímavým hosťom! Okrem Petra Truchlika, sa na projekte budú podieľaťďalší Slovenskí reprezentanti svojich športových disciplín a osobnosti Kysuckého športu ako Nikolas Tóth, Dominik Klimek, Jakub Banetka, Aneta Tichá, Richard Chromík a podobne...


Podujatia Kysuckých športových dní sú súčasťou Európskeho týždňa športu v gescií Národného športového centra pod Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Výsledky POĎ NA PÁKU

Výsledky: kategória do 75 kg

1. Peter Samuhel, 2. Tomáš Mozoľ, 3. Jozef Neveďal

Kategória do 95 kg

1. Peter Dadaj, 2. Vladimír Tóth, 3. Stanislav Bukovan

Kategória nad 95 kg

1. Tibor Kušnír, 2. Marcel Beleš, 3. Juraj Hájnik

Autor: Tomáš Urbaník
Foto: Richard Novák

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: