turzovka vianocne trhy vFolklórne súbory prišli zaželať šťastie, zdravie Beskydám. Vianočné trhy v meste Turzovka boli tento rok v dňoch 16. a 17. decembra.

„ZDRAVIE, ŠŤASTIE BESKYDÁM SME PRIŠLI PRIAŤ,“ taký bol názov programu, ktorý sa konal v piatok 16. decembra od 14.00 hod. v meste Turzovka. Návštevníci si mohli vychutnať vianočnú atmosféru a tešiť sa z vystúpenia folklórnych súborov a skupín, nielen z nášho regiónu ale aj Českej republiky. V programe účinkovali FS Ďatelinka, Heligónkári ZUŠ, FS Staškovanka, Adam Gajdičiar, FS Turzovanka, DFS Lašánek, FS Ondráš.

turzovka vianocne trhy 001

Program moderovala Monika Rakovanová. Podujatie bolo realizované v rámci projektu Rok na dedine plný tradícií a zvykov, ktorý je spolufinancovaný Európskou úniou, z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja ako aj štátneho rozpočtu v rámci Programu INTERREG V-A Slovenská republika - Česká republika 2014 -2020 prostredníctvom ŽSK.

Stovky návštevníkov trhu nakupovali a zabávali sa

Vianočné trhy v meste Turzovka boli tento rok v dňoch 16. a 17. decembra. Na pešej zóne sa v piatok od 17.00 hod. predstavila Kysucká vrchárska heligónka a po nich to roztočili až do neskorých večerných hodín domáce kapely SYSTEM TWO a ESO.

V sobotu v bohatom programe, ktorý prispel k vianočnému duchu na trhoch vystúpili: Turzovskí heligónkári, FS Bukovinka, Majka a Radko Zahumenskí a Zuzka, ĽH Tomčalovci, ĽH spod Ľadonhory a ĽH Muzička spod Grúňa.

turzovka vianocne trhy 016

Vianočné trhy prilákali po dvojročnej odmlke množstvo návštevníkov. Bol to skvelý spôsob, ako sa v tejto vianočnej sezóne zabaviť a zároveň sa naladiť na vianočnú atmosféru. Okrem toho boli na trhoch k dispozícii stánky s rôznymi suvenírmi a pochutinami, vrátane medovníkov, vianočných ozdôb a stromčekov. Návštevníci trhov boli spokojní s pestrou ponukou tovaru a atrakcií a mnohí sa zdržali na pešej zóne aj napriek chladnému počasiu niekoľko hodín..

turzovka vianocne trhy 003

Aj primátor mesta JUDr. Ľubomír Golis prišiel pozdraviť návštevníkov a vyjadril svoju vďaku organizátorom trhov za ich úsilie. Návštevníkom poprial krásne a pokojné sviatky. Vianočné trhy boli skutočným úspechom a návštevníci sa tešili zo skvelej atmosféry a rôznych aktivít počas celého ich priebehu. Všetci sa už teraz tešíme na ďalšie Vianočné trhy v Turzovke v budúcom roku.

mesto Turzovka

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: