den ucitelov 003„Komukoľvek môžeš pomôcť, pomôž rád. Veď dávno sa hovorí, že slúžiť a pomáhať sú vlastnosti vznešených ľudí." 28. marec je už niekoľko desaťročí spojený s menom Jána Ámosa Komenského a učiteľským povolaním.

Mnohé myšlienky tohto učiteľa národov ostávajú pre nás stálym zdrojom inšpirácie v názoroch na úlohu vzdelania v živote jednotlivca i spoločnosti.

Pri príležitosti sviatku „Dňa učiteľov“, privítal 28. marca 2023 starosta obce Vysoká nad Kysucou Mgr. Anton Varecha a zástupca starostu obce Makov Ing. Marián Masnica pedagogických pracovníkov zo ZŠ s MŠ E. A. Cernana a ZŠ s MŠ Makov v sále kultúrneho domu vo Vysokej nad Kysucou. Toto spoločné stretnutie sa konalo už po tretí krát.

den ucitelov 001

Starosta obce Vysoká nad Kysucou a zástupca starostu obce Makov im vyjadrili úctu a poďakovanie za ich náročnú a obetavú prácu, ktorou dennodenne prispievajú k rozvoju poznania - veď dobrý učiteľ je ako horiaca pochodeň, ktorá zapaľuje iných. Obaja pedagógom osobne zablahoželali a odovzdali im kytičku na znak vďaky za ich prácu a obetavosť.

den ucitelov 005

Slávnostné popoludnie všetkým spríjemnil a určite svojou prítomnosťou nesmierne prekvapil vynikajúci stend-up komik Michael Szatmary, známy z televíznej obrazovky. Jeho talent, dar reči a improvizácia v humornom podaní dodali podujatiu jedinečnosť a originalitu. Pre všetkých hostí bolo jeho vystúpenie určite veľkým zážitkom, ktoré zožalo úspech.

den ucitelov 010

Obec Vysoká nad Kysucou a Obec Makov i touto cestou ďakujú všetkým pedagogickým pracovníkom za to, že opäť po roku prijali pozvanie. Znova sa potvrdilo, že vzájomná spolupráca medzi oboma základnými školami i vďaka tomuto spoločnému stretnutiu učiteľov, získava úplne nový rozmer.

Text: Bc. Monika Perďochová
Foto: Ing. Ján Lisko

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: