spartan raceV sobotu 10. 6. 2023 sa v mestečku Encamp v Andorre konali Majstrovstvá Európy v Spartan Race.

Preteky s oficiálnym názvom The Spartan Race European Chanpionschip 2023 sa konali v sobotu 10. 6. 2023 v mestečku Encamp v Andorre. V horských podmienkach Pyrenejí sa na trať dlhú 25 kilometrov s 30-timi prekážkami a prevýšením až 2 100 m postavilo takmer 400 pretekárov z celej Európy.

Ján Drahňák z Krásna si vybojoval 2. miesto v kategórii 35 až 39 rokov a umiestnil sa v top 20-tke v celkovom poradí.

spartan race 005

"Boli to asi najťažšie preteky na aké som sa postavil, ale zároveň pre mňa je to voda na mlyn, pretože čím náročnejšie, tým je to pre mňa väčšia výhoda. Som zvyknutý ísť na hranu,  keď to ostatní vzdávajú.

Mal som súpera, ktorý mal podobné nastavenie ako ja a bol dobre pripravený, celé preteky sme sa striedali na čele poradia, avšak rozhodla maličkosť 3 km pred cieľom, kde som sa dostal k druhému oštepu, ale lano bolo krátke a pokrútené a aj keď som trafil cieľ, lano sa natiahlo ako na  pružine a  oštep vytrhlo späť a žiaľ musel som na trest. Tam stratí človek čas ale aj kopec fyzických síl. 

spartan race 006

Ale aj tak som sa tešil z výsledku, pretože to bolo pre mňa niečo úžasné bojovať a popredné umiestnenia na tak veľkom podujatí, kde sú už naozaj najlepší športovci. Takže si striebro cením rovnako ako zlato, bola to krásna odmena za tú drinu a odriekanie, ktoré človek vytrpel. Prostredie pretekov bolo nadherné, tešil som sa z každej chvíle na trati."

spartan race 001

Ján nám povedal, že sa na preteky prirpavoval už od decembra, špeciálna príprava začala na prelome februára a marca. "Bola to náročná príprava pod dozorom trénera a ku konci už som mal toho naozaj dosť a tešil som sa, keď to budem mať za sebou. Trošku ma vyviedlo z miery, že mi zrušili let, kvôli štrajku Francúzov a musel som letieť do dejiska na poslednú chvíľu a cez noc, kedy som sa vôbec nevyspal. Ďakujem všetkým, ktorí mi fandili a podporovali ma :-)"

Ján predviedol úžasný výkon. Gratulujeme a prajeme ešte veľa úspechov!

autor: redakcia
foto: archív J. Drahňák

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: