Otvorenie výstavyČadca 03.05 máj 2019 V Kysuckej knižnici v Čadci sa dňa 3. mája 2019 uskutočnilo slávnostné otvorenie výstavy neprofesionálneho výtvarníka Branislava Krabáča.

 

Branislav_KrabáčBranislav KrabáčVýstavu Branislava Krabáča pod názvom „Okná do duše“ Kysucká knižnica v Čadci pripravila v spolupráci s občianskym združením Spolku rodákov Jozefa Kronera, ktorého cieľom je zachovanie a rozvoj kultúrneho a duchovného dedičstva v obci Staškov. Spolok Jozefa Kronera pracuje pod garanciou Ing. Vladimíra Gajdošíka, ktorý inicioval aj vznik tejto výstavy.
Slávnostné otvorenie prebiehalo v priateľskom súznení autora Branislava Krabáča, jeho rodiny, priateľov a členov Spolku rodákov Jozefa Kronera, ktorého príjemnú atmosféru podčiarklo pôsobivé hudobné vystúpenie súrodencov, hudobníkov - Pavlínky a Janka Belkových zo Staškova.

Autor pán Branislav Krabáč sa v Kysuckej knižnici v Čadci predstavuje v poradí na druhej ucelenej výstave a v úprimnom príhovore, ktorý odznel, sa vyznal k svojmu vzťahu k výtvarnej tvorbe a neľahkému životnému osudu, skomplikovaného zdravotnými problémami. Branislav Krabáč, ktorý žije v Žiline, je vyštudovaný chemik a jeho veľkou záľubou okrem výtvarného umenia je astronómia, fotografovanie a hra na gitare.
O obrazoch tejto výstavy sa sám autor vyjadril, že v nich necháva prehovoriť farby, plochy a línie, aby sa prípadní záujemcovia dozvedeli, čo je jeho srdcu blízke a kto je jeho srdcu blízky. No a sám divák sa môže presvedčiť, že stredobodom jeho záujmu je príroda, mesto, portréty jeho rodinných príslušníkov a to všetko zobrazené v žiarivej farebnosti.

B. Krabac a V. GajdosikBranislav Krabáč a Vladimír Gajdošík

 Hudobny programHudobný program

Výstava zahŕňa obrazy, ktoré vznikli v nedávnom období v rokoch 2018 – 2019 a vytvoril ich pre neho najobľúbenejšími výtvarnými technikami - suchým, olejovým pastelom a maľbou na plátno olejovými a akrylovými farbami.

Autorovi prajeme veľa dobrých výtvarných nápadov,  radosť z tvorby a príležitosť oboznamovať verejnosť so svojimi obrazmi.

V Kysuckej knižnici v Čadci si výstavu Branislava Krabáča „Okná do duše“ môžete pozrieť do 31. mája 2019.

Zuzana Hrdková

Kysucká knižnica v Čadci

Ul. 17. novembra 1258

 022 01 Čadca

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: