kniznica povinaKnižnica prešla rekonštrukciou, doplnili sa detské tituly a beletria pre dospelých. Vo vstupnej časti je vytvorený priestor pre najmenších.

"Stačilo, aby sme si vymaľovali, dokúpili knihy, položili novú podlahu, regálom a dverám dali nový náter. Peťka skrášlila detský kútik svojimi maľbami, Veronika nám dala hračky a pani učiteľka a poslankyňa Maťka nám darovala detský stôl so stoličkami, veľmi pekne vám dievčatá ďakujeme," hovorí starostka Poviny Alena Dudeková.

Knižnica prešla rekonštrukciou, doplnili sa nielen detské tituly, ale aj beletria pre dospelých. Vo vstupnej časti je vytvorený priestor pre najmenších, kde is detičky môžu kresliť kým si mamička, otecko, babka a dedko budú vyberať knihy.

kniznica povina v

"V hlavnej knižnici si môžu dospelí posedieť, prečítať obsahy kníh, ktoré prilákajú ich pozornosť. Pre verejnosť je tu možnosť i pripojenia na internet a k dispozícií na vyhľadávanie potrebných vecí je aj notebook. Absolútnou novinkou je elektronický systém knižnice, na ktorom si môžete pozrieť online knižničný fond a knihu aj rezervovať," dodáva A. Dudeková.

autor: redakcia
foto: obec Povina

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: