kysucka kniznicaDo katalógu kníh v Kysuckej knižnici v Čadci pribudlo viacero noviniek.

Sladkých štrnásť s horkou príchuťou

Sladkých štrnásť prežíva Katka, ale odrazu sa šťastie zaľúbenej dievčiny premení na pocit krivdy. Čo by to bolo za lásku, keby sa pri prvej prekážke vzdala? Tak aj Katka s Norom hľadajú možnosť, ako sa stretnúť. Zaľúbené dievča sa podelí so svojimi pocitmi s babkou, s ktorou má veľmi dobrý vzťah. Pútavo sa tu prelínajú dve časové pásma. Zážitky štrnásťročnej dievčiny súčasnosti a skutočný príbeh vyrozprávaný babkou. Striedajú sa situácie veselé aj vážne, rozosmejú a možno aj rozplačú. Hlavne donútia zamyslieť sa. Celý príbeh od autorky Leny Riečanskej je prepletený láskou.


Polnočný piknik

Prázdniny na Sovom hrade! Pre Angie, Dianu a ich kamarátov je idylický jazdecký dvor tým najkrajším miestom na svete: dlhé jazdy po lúkach, plávanie v mori, strašidelné polnočné party - a mnoho dobrodružstiev. Až do chvíle, kedy začne byť celé okolie v napätí kvôli záhadnej sérii krádeží. Už dvakrát sa niekto vlámal do domov v tesnom susedstve Sovieho hradu. Má s tým niečo spoločné učiteľka teórie jazdectva? A čo majú znamenať tie zvláštne nočné svetelné signály? Či už ide o bezohľadných lupičov alebo o temné záhady - priatelia zo Sovieho hradu vyriešia každú hádanku! Viac si prečítate v knihe od autorky Charlotte Link.


Deti ulice

Problému narastajúcej priepasti medzi bohatými a chudobnými sa nemohol vyhnúť ani autor knihy Janusz Korczak. Sociálnym rámcom jeho diela sú práve najchudobnejšie vrstvy, a to najmä deti na okraji spoločnosti. Ich domovom je ulica, kde nedoživené a krajne zanedbané klamú, žobrú alebo predávajú veci, aby získali drobné na prežitie. Zachraňujú sa, ako len môžu, pretože nemajú iné východisko. Napriek trpkým skúsenostiam si dokážu obdivuhodne poradiť, nechýba im značne vyzretá emocionalita, zodpovednosť za druhého, zmysel pre dôstojnosť. Ich svet si vytvára vlastné pravidlá, v nejednej situácii reagujú s pocitom poníženia a búria sa proti nevítaným votrelcom.


Ticho nikdy nemlčí

V knihe od autorky Silvie Bystričanovej sa Dionýz, mladý študent medicíny, snaží zistiť, čo predchádzalo rozhodnutiu doktora Behma kúpiť si pohrebníctvo. Aj táto otázka ho prinútila, aby navštívil v meste starých rodičov, a tak postupne zistil, kým všetkým je jeho dedo a čo preňho znamená rodina. Dionýz má dve sestry, mlčanlivého otca, tvrdohlavú milujúcu mamu a koňa, ktorý sa stane svedkom jeho plachej lásky. Nevšedne všedné dni v meste aj na farme v údolí, túžby, pevné rodinné väzby a láska, o ktorej sa nehovorí, ale denne sa trpezlivo žije. Jeden za všetkých a všetci za jedného to je recept na láskyplnú rodinu.


Zjedol som Lautreca

Autorka knihy Vanda Rozenbergová prichádza s novinkou, ktorej text je doplnený jej kresbami. Dielo je fiktívnou autobiografiou mladého muža narodeného v roku 1994. Rozprávač príbehu Bubi opisuje svoje dospievanie, ktorému dominuje zvláštny vzťah s matkou. Bubiho život je emotívna mapa kultúrnych vplyvov, do ktorej sa však postupne zapisuje zločin: on a mama Lasička riskujú životy najbezbrannejších. To, čo robia, je pravdepodobne na hranici etiky a morálky – ale možno nie.


Ekologické včelárstvo

Včelárenie sa nachádza v kríze. Včelstvá sú oslabované jedmi, ktoré sú používané v poľnohospodárstve, čoraz menšou ponukou potravy, chorobami, ale aj prevčelením krajiny. Navyše sa už niekoľko rokov hovorí o hromadnom vymieraní včelstiev. Profesionálni nemeckí včelári a autori knihy David Gerstmeier a Tobias Miltenberger idú v prekonávaní tejto krízy svojou vlastnou cestou. Vracajú sa k tradičným metódam včelárenia, kladú dôraz na prirodzenú stavbu a rozmnožujú svoje včelstvá rojením. A nielen týmito, ale aj mnohými ďalšími opatreniami posilňujú vitalitu svojich včelstiev. Táto kniha je určená nielen začiatočníkom, ale aj skúseným včelárom a milovníkom prírody, ktorí sa chcú zoznámiť s alternatívnym spôsobom včelárenia, ktorý prináša nový pohľad na prirodzené súvislosti a vzťahy vo včelstvách.


Financie a finančné riadenie

Vysokoškolská učebnica poskytuje prehľad teoretických a praktických aspektov z oblasti verejných a podnikových financií pre študentov technického a ekonomického zamerania. Rozdelená je na dve časti. V prvej časti podstatnú časť kapitol tvoria dane ako rozhodujúci zdroj príjmov štátneho rozpočtu, druhá časť vychádza z charakteristiky podnikových financií, finančných cieľov podniku a kategórií finančného riadenia. Autormi publikácie sú Katarína Repková Štofková, Jana Štofková, Pavel Kaštánek a Katarína Gašová.

<h4
>Kráľovstvá v zajatí stríg

Päť rozhnevaných stríg sa snaží ovládnuť kráľovstvá a zničiť rozprávkový svet. Radosť z víťazstva je na dosah, ale nečakaný príchod dievčatka Borky čarodejky z planéty Zem im skríži cestu. Či sa podarí čarodejke Borke zachrániť kráľovstvá sa dozvieme z rozprávkového príbehu od slovenskej autorky Márie Čechovičovej-Ochabovej.


Stroskotanec v Cornwalle

Laura Callawayová po smrti rodičov žije so strýkom a jeho manželkou v Severnom Cornwalle, kde sa cíti ako stroskotanec. Toto cornwallské pobrežie je známe častými stroskotaniami. Zatiaľ čo rozkrádači vrakov striehnu na čokoľvek cenné, Laura sa snaží nájsť stopy vedúce k utopeným, aby mohla kontaktovať pozostalých. Jedného dňa po stroskotaní lode vyvrhne more na breh muža. Laura v snahe zachrániť ho musí urýchlene konať, pretože miestny pašerák je odhodlaný muža zničiť...
Autorkou tohto historického ľúbostného románu je anglická spisovateľka Julie Klassenová.


Ústavné súdnictvo v Slovenskej republike

Obsahovým zameraním predkladanej vysokoškolskej učebnice je priblížiť postavenie a činnosť Ústavného súdu Slovenskej republiky. Učebnica sa člení do niekoľkých samostatných kapitol, ktoré predstavujú všeobecné východiská postavenia Ústavného súdu Slovenskej republiky, priblíženie jednotlivých druhov konaní pred Ústavným súdom Slovenskej republiky ako aj komparáciu ústavného súdnictva v Slovenskej republike a vo vybraných štátoch Európskej únie. Publikácia je určená pre študentov právnických fakúlt ako aj pre študentov príbuzných študijných odborov.


Rozprávky pre zvedavé children

Ovládanie anglického jazyka je v dnešnom svete považované takmer za nevyhnutnosť. Táto veselá a zároveň poučná knižka pre deti od Lenky Sivákovej je veľmi vhodná na prvotné zoznámenie sa s anglickými slovíčkami z rôznych oblasti. Obsahuje veselé veršované príbehy o lienke Lenke, motýľovi Mirkovi a mravcovi Marekovi, v ktorých sú vsunuté aj anglické slovíčka. Doplnená je ilustráciami od Janky Dankovej.


Pekáreň s vôňou škorice

Krásny voňavý príbeh od švédskej spisovateľky Ruth Kvarnström-Jones vás prinúti oddychovať a vychutnávať si aj tie najmenšie radosti života. V idylickom švédskom mestečku Halleholm sa odohráva príbeh starobylej pekárne plnej vôni, spomienok a zakázanej lásky. Je to príbeh mladej Lovisy, ktorá sa rozhodne vrátiť z Londýna do rodného mestečka. Po starých rodičov zdedila pekáreň s kaviarničkou, ktorú sa rozhodne zrekonštruovať. Netuší však, že okrem pekárne zdedila aj trpké nepriateľstvo medzi dvoma vetvami rodiny...


Tajomstvo spokojnosti "lenivej mamy"

Autorka Anna Bykovová je pedagogička a psychologička s mnohoročnými skúsenosťami nadobudnutými v ambulancii detského poradenstva a rodinnej terapie, ale aj pri výchove vlastných detí. Práve preto jej cenné rady ponúkajú konkrétnu, mnohonásobne overenú a preverenú praktickú pomoc. Výklad ilustrujú príklady z tých najbežnejších situácií, ktoré dobre pozná každá rodina s deťmi – situácie podfarbené nedostatkom času, nedostatkom spánku, fyzických i duševných síl.


Vlčia reč tela: zaujímavosti o živote vlka dravého na Slovensku

Ľudová mytológia mu dala povesť krvilačnej šelmy. Ľudia ho takmer vyhubili a prežil len vďaka svojej inteligencii a plachosti. Napriek tomu je vlk v našich lesoch prítomný, i keď stretnúť ho je výnimočný zážitok. Podobne výnimočná je príležitosť spoznať tohto tajuplného obyvateľa našich lesov prostredníctvom nevšedných informácií, zážitkov a fotografií, ktoré pre vás do tejto knihy zhrnul pozorovateľ a fotograf slovenskej prírody Ivan Kňaze. Dozviete sa priam neuveriteľné fakty a zaujímavosti o vlčej rodine, svorke, o tom, do akej miery je sociálny svet vlka blízky tomu ľudskému, o záhadách vlčej povahy, o jeho emočnom svete, o komplikovanom jazyku, ktorým sa vie rozprávať, o jeho živote, správaní a reakciách v rôznych situáciách, o rozšírení vlkov na Slovensku.


Cudzincov kabát

Aký vzťah majú dvaja mladí cudzinci z výrazne odlišných prostredí k Slovensku, kam sa obaja presťahujú? A čo k nim cíti Slovenka, do ktorej sa obaja zaľúbia, ako vníma hodnoty, ktoré si prinášajú zo svojich krajín? V rozpätí pätnástich rokov nás kniha od autora Jonathana Grestyho zavedie na rôzne miesta Slovenska a s humorom i živými dialógmi nám vyrozpráva príbeh, ktorého rozuzlenie ostáva tajomstvom až do posledných strán. Jeho postrehy a pohľad na život na Slovensku vychádzajú z jeho vlastnej, takmer tridsaťročnej skúsenosti.


Pochybnosti

Pochybnosti, ktoré vstupujú do našich vzťahov, sú varovaním pred niečím, čo nie je správne a čo nám môže časom ublížiť. Svoje o tom vie aj Nina. V snahe zachrániť rodinu často zatne zuby a radšej mlčí. Manželovo zlyhanie a panovačná povaha ju nútia žiť v neistote.
Viktor s Lenou, bývajú oproti. Pri náhodných stretnutiach Viktor pozoruje, aká je Nina skvelá mama, že ho priťahuje ako žena, čo ho núti pochybovať o svojom manželstve. Na dôvod, prečo si vzal Lenu, si už nespomína. Lenina kamarátka Eva vzťah s manželom považuje za najlepšie rozhodnutie, ktoré v živote urobila. Ale tieň pochybností visí nad ich spoločnou budúcnosťou ako mrak. Každý z nich cíti, že musí v živote niečo zmeniť, len nevie ako, kedy a či vôbec. Viac sa dočítate v knihe od autorky Simony Roškovej.


Polly a Buster. 3, Hľadá sa strieborná čarodejnica

Tretí, záverečný diel obľúbenej fantasy série od autorky Sally Rippin je pokračovaním kníh Čarodejnica rebelka a citlivá príšerka a Tajomstvo čarovných kameňov. Polly a Buster vždy verili v priateľstvo medzi čarodejnicami a príšerami. Ako sa zdá, boli jediní. Čarodejnice zúria, príšery sa búria, a pritom všetkým hrozí veľké nebezpečenstvo. Či sa podarí Polly a Busterovi včas všetkých spojiť a zachrániť mesto sa dozviete v knižke, ktorá je ideálna pre deti zaujímajúce sa o čarodejníctvo, ale ešte nie sú celkom pripravené na Harryho Pottera.


Strašidelné príbehy skvelých kamošov

Ak chceš zošalieť od hrôzy začítaj sa do strašidelných príbehov z pera najlepšieho kamoša odvážneho bojka autora Jeffa Kinney. Vezmi baterku, zalez pod perinu a vrhni sa do desivého a nečakane vtipného sveta fantázie. V týchto strašidelne zábavných príbehoch stretneš zombíkov, upírov, duchov a kadekoho iného. Na strašidelných príbehoch sa iste zasmeješ, ale pozor – možno budeš chcieť spať pri zasvietenej lampe!


Život sa so mnou pohráva

Nový román od autora Davida Geossmana je príbehom troch generácií silných žien. Temné udalosti z minulosti otrávili ich vzájomné vzťahy a zaviedli ich späť. Spolu sa vydávajú na cestu na ostrov Goli otok pri chorvátskom pobreží. Dnes deväťdesiatročná Vera tu strávila tri roky v krutom politickom väzení za Titovho režimu, keď odmietla zradiť svojho manžela, neprávom obvineného z vlastizrady. Rany, ktoré sa prenášajú z generácie na generáciu, desivá sila tajomstva, láska, čo nevyhasína ani roky potom, keď milovaný už nežije, sú témou tohto príbehu.


Muž, ktorého asi poznám

Po absolvovaní prestížnej internátnej školy spolužiaci Danny a James predpokladali, že ich čaká nádherná budúcnosť a úspešná kariéra. No keďže cesty osudu sú nevyspytateľné, po rokoch sa obaja stretávajú na tom najmenej pravdepodobnom mieste: v domove sociálnych služieb. Jeden tam pracuje ako ošetrovateľ a druhého tam na istý čas umiestnila rodina. Danny a James sa dostali na samé dno a po čase sa zmierili s tým, že lepšie to už nebude. Ich absurdné stretnutie im však napokon otvorí oči a prevráti život naruby. Dojímavý a povznášajúci príbeh od autora Mike Gayla, nám pripomína, aké vzácne je to, čo v živote máme, pretože stačí okamih a môžeme všetko stratiť.


Vitaj v múzeu

Bohato ilustrovaná kniha od autorky Andrey Kellö Žačokovej o slovenských múzeách vysvetľuje, ako sa predmety dostanú do múzea, čo sa tam s nimi deje a kto sa o ne stará. Predstavuje približne 40 slovenských múzeí. Ako to kedysi vyzeralo v kláštore, kaštieli či na hrade, ako ľudia nakupovali a pozorovali hviezdy, čo sa deje v bani, v lese, v jaskyni či v kúpeľoch? Ako sa učia nevidiace deti, ako vznikajú známky a mince, aká je práca polície a ako vyzerá vojenská poľná kuchyňa, ...


Pippi s kamarátmi na úteku

Tommy a Annika - najlepší kamaráti Pippi sa rozhodnú ujsť z domu, lebo sa im nechce pomáhať rodičom v záhrade. Pippi prisľúbi ich mamke, že sa o nich postará. A tu sa začína veselý dobrodružný príbeh, no všetko sa zmení v okamihu, keď kamarátov zastihne hrozná búrka. Traja utečenci sa pri putovaní zoznámia s Konradom a jeho zázračným lepidlom, zachránia Pisseho-Nisseho pred rozzúreným býkom, polietajú si v aute, odvezú sa vlakom, plavia sa v sude a spoznávajú ľudí aj svet. Napokon pochopia, že najlepšie je predsa len doma. Viac si prečítate v knihe od autorky Astrid Lindgren.


Umenie japonského života

Fascinujúci sprievodca od autora Jo Petersa po pamiatkach, chutiach, kuriozitách a múdrosti Japonska. Či už plánujete svoje prvé dobrodružstvo alebo spomínate na jedinečný výlet svojho života, kniha Japonsko vám má čo ponúknuť - je totiž oslavou všetkého japonského. Objavte mestá zaplavené neónmi i nehostinné ostrovy, starodávne tradície aj prekvapivú modernosť. Zistite, čím je japonská kultúra jedinečná, kde ju môžete zažiť na vlastnej koži a ako si popritom osvojiť niečo z múdrosti tejto krajiny.


Tam hore

Opičiak z rodu vrešťanov vyliezol na najvyšší strom v lese, aby bol bližšie k slnku. Jeho meno bolo Aha a svet si ho pamätá ako prvého vládcu, ktorý budoval vlastný kmeň, odhaľoval silu konárov a svojmu kmeňu zveril najkrvavejšie tajomstvo moci, ktorá visí na Veľkom strome a len opice, ktoré sú schopné šplhať sa po chrbtoch ostatných opíc, z nej môžu ochutnať. Príbehy letokruhov Veľkého stromu sú písané ostrým perom tých, čo sedia tam hore. Autor Matúš Mahút znázorňuje zložitú históriu ľudstva a neľútostný boj o moc, ktorý prebieha už od samého zrodu akéhokoľvek živého organizmu.


Stratená, nájdená : môj príbeh

V tomto príbehu sa nájde každá žena. My ženy chceme byť dokonalé, chceme byť perfektné manželky, nádherné ženy, kuchárky, pohostinné gazdiné, úspešné a nezávislé podnikateľky, chceme sa stále a vo všetkom zlepšovať. Staráme sa o všetkých, ale pritom sa zabúdame starať o seba. Kniha od autorky Michaely Králikovej je plná autentických príbehov a osobných výpovedí. Je taká, aký je život sám. Reálna, autentická, skutočná, občas drsná, ale aj ironická a veselá.


Superjednoduchá biológia : podrobná a prehľadná príručka

Pripraviť sa na skúšky, písomné testy, alebo len získať dokonalý prehľad v biológii nikdy nebolo jednoduchšie! V tejto podrobnej, bohato ilustrovanej príručke nájdete naozaj všetko: od enzýmov po ekosystémy, od hormónov po genóm, od evolúcie po ekológiu, cez vyvážené stravovanie až po monoklonálne protilátky. Kniha obsahuje všetky dôležité témy učebných osnov pre žiakov 2. stupňa základných škôl, ako aj pre študentov stredných škôl a gymnázií. Navyše poskytuje širší pohľad a ďalšie súvislosti. Biologické procesy sú znázornené atraktívnymi ilustračnými, ľahko pochopiteľnými schémami, a veľmi prehľadne sú v publikácii vysvetlené aj jednotlivé vedecké koncepcie.


Betka a mocný Brumbulák : Moja prvá kniha nielen o emóciách

Zvládanie emócií je zložitý proces, ktorý, keď dieťa nemá zvládnutý od malička, nesie sa to s ním až do dospelosti. Práve prostredníctvom jednoduchých a veselých básničiek sa dieťa učí ovládať svoj hnev, strach či smútok, ale aj to ako správne prejaviť radosť a lásku. Tieto hodnoty, ich správna identifikácia im pomôžu aj v ďalšom živote, nakoľko sa ich naučia chápať a rozoznávať už v malom veku. Viac sa dozviete v knihe od autorky Veroniky Marcinčákovej Husárovej.


Vojak : Úctu si musíš zaslúžiť

Autor knihy Jay Morton je elitný vojak a chce sa vo svojej knihe podeliť o svoj strhujúci príbeh a inšpiratívne poučenia zo štrnásťročnej vojenskej kariéry. Prináša zásady strategického myslenia a motivácie, vďaka ktorým sa môžete stať úspešným lídrom. Názorne ukazuje, že vo vojenskej službe nadobudnete schopnosti, o akých sa vám ani nesnívalo, a môžete ich uplatniť aj v každodennom živote. Väčšina z nás má sklon podceňovať sa, ale všetko máme vo vlastných rukách, len si to treba uvedomiť a ďalej rozvíjať svoje schopnosti..


Lui. Príbeh o hľadaní

Lui so svojím spoločníkom slimákom celé dni pozorujú cez okno okolitý svet. Jedného dňa Lui dostane neobyčajnú správu. List, ktorý sa k nemu znesie zo stromu, ho nabáda, aby odišiel z domu. Nevie, kadiaľ ísť a prečo, nakoniec sa však vydá na púť. Cestou sa mu prihovárajú zvieratá, lúka aj nekonečný oceán. Netuší, čo hľadá, ale cíti, že ide správnym smerom. Napokon sa ocitne pod vysokánskou horou, kde hľadá na jej vrchole odpovede na všetky svoje otázky. V knihe spisovateľka a ilustrátorka Nikola Aronová opisuje spolužitie ľudí a prírody.

E-športy: základná príručka

S nástupom hier ako Overwatch, Fortnite a League of Legends vyletela popularita e-športov až do stratosféry. Naša 100 % neoficiálna príručka od autora Kevina Pettmana obsahuje všetko, čo potrebujete vedieť o najlepších hrách, vrcholových tímoch a ich talentovaných hráčoch.


Farby krajiny

Na každú krajinu v celom šírom svete použila príroda jedinečnú paletu farieb. Mrazivá polárna krajina sa trblieta modrobielymi tónmi, džungľa divoko tancuje vo farbách tropického ovocia a trávnatá savana sa ticho zahaľuje do béžovej a kaki. Vydaj sa na prechádzku ďalekými krajmi a spoznávaj farby, ktoré sú s nimi spojené. Po celý čas ťa na tvojej dobrodružnej výprave budú sprevádzať rôzne zvuky, chute a vône. A po prechádzke sa môžeš naučiť zladiť farby rovnako harmonicky, ako to vie sama príroda. Viac sa dozviete v knihe od autorky Jany Sedláčkovej.


Podvodníková žena

Do Bratislavy, sa sťahujú ľudia z celého Slovenska. Tí, čo chcú v živote niečo dosiahnuť, talentovaní, schopní, cieľavedomí, avšak i lajdáci, zlodeji a niekedy sú na nerozoznanie. Hlavným hrdinom románu autorky Ivany Havranovej je niktoš, patriaci do skupiny podvodníkov. Dokáže sa dostať do vysokej spoločnosti, a tam svojim príbehom presvedčiť bohatého podnikateľa. Stane sa tak parazitom, ktorý dokáže svoj príbeh dopĺňať, zneužívať a kráľovsky z neho žiť celé roky. Do príbehu však vstupuje aj obyčajné dievča, hľadajúce v Bratislave dobré miesto ekonómky. Ako fakturantka sa zoznámi s podvodníkom, zamiluje sa a začína jej celkom iný život.


Krv je len voda

„V istom zmysle sme všetci len obete obetí...“ Klára chce matku, matka chce slávu, otec chce, aby všetci boli šťastní... Román od autorky Jany Micenkovej je analýzou rozkladu dysfunkčnej rodiny, a zároveň sa snaží sa vysledovať, z čoho pramenia príčiny násilia. Avšak nie v globálnom merítku, ale na malej vzťahovej ploche jednej rodiny. Pretože korene všetkého zla začínajú v rodinách a vzťahoch medzi ich členmi.


Super kniha nápadov pre kreatívne dievčatá

Sprievodca od autorky Aurore Meyer je plný nápadov a aktivít a rozvíja dievčenskú tvorivosť, vynaliezavosť a sebadôveru. Kniha prináša tvorivé nápady, portréty inšpiratívnych žien, tipy, ako sa o seba starať, návody na hry a recepty, výzvy všetkých druhov aj rady, ako si vybudovať dobré vzťahy s kamarátkami a rodinou. Je v ňom množstvo informácií, rád a perfektných nápadov, ako sa zabaviť. Bude ťa sprevádzať pri všetkých dobrodružstvách.


Myši patria do neba

Keď myška Šupito uteká v lese pred hladným lišiakom Belobruchom, nepozerá sa ani napravo, ani naľavo. Niet divu, že zakopne a spadne z vysokej skaly. Dobrodružstvo malej myšky sa len teraz začína a veľa smútku v ňom nenájdete. Ako každá správna myš, dostane sa aj Šupito po smrti do zvieracieho neba a tam ju čaká toľko hojdačiek, kolotočov, šmýkačiek a iných atrakcií, že nevie, ktorú si vybrať skôr. Keď sa v jej blízkosti zrazu ocitne aj obávaný lišiak, najprv ju to vydesí, zanedlho sa však ukáže, že v nebi sa môžu veci diať úplne naopak. Kniha od autorky Ivy Procházkovej sa dočkala viacerých ocenení i prekladov do cudzích jazykov a stala sa aj predlohou pre rovnomenný film.


volenka

Hlavná postava Dana je rozvedená matka dcéry v pubertálnom veku, ktorú premáhajú pochybnosti, či sa jej podarí zvládnuť pracovné i rodinné povinnosti, ovplyvniť výchovu a vzdelanie dieťaťa, a pritom si nájsť čas aj na nový vzťah, ktorý vstupuje do jej života. V čase, keď sa rozmáha pandémia, pomáha osamelej matke zorientovať sa v okolitom svete i v sebe samej najmä priateľstvo, ktoré ešte žije aj v bratislavských intelektuálnych kruhoch. Ženský príbeh od autorky Viery Švenkovej zrkadlí problémy, s ktorými zápasí veľa súčasníkov, dnešná rodina a škola, celá spoločnosť


Umenie japonského života

Fascinujúci sprievodca od autora Jo Peters po pamiatkach, chutiach, kuriozitách a múdrosti Japonska.
Či už plánujete svoje prvé dobrodružstvo, alebo spomínate na jedinečný výlet svojho života, kniha vám má čo ponúknuť, je totiž oslavou všetkého japonského a výpravou po tejto úchvatnej krajine. Objavte mestá zaplavené neónmi i nehostinné ostrovy, starodávne tradície aj prekvapivú modernosť. Zistite, čím je japonská kultúra jedinečná, kde ju môžete zažiť na vlastnej koži a ako si popritom osvojiť niečo z múdrosti tejto vzdialenej, exotickej krajiny.


Sexi kosť

Autorka Alice Claytonová prináša koktailový príbeh. Vzťah Caroline a Simona sa podobá jazde na horskej dráhe. Ich šťastie a spoločná domácnosť by mohli byť krásne a zábavné, keby neboli priveľmi zložité a chaotické. Aj aj po roku sú rovnako zamilovaní ako v prvý deň. Caroline má práce vyše hlavy, najmä po odchode šéfky na dovolenku, keď riadi celú spoločnosť interiérového dizajnu. Simon, fotograf a jej oddaný milenec lieta za svojimi zábermi po celom svete, a čím menej sa vidia, tým je ich láska silnejšia. Keď ho už cestovanie unavuje, rozhodne sa svoje aktivity výrazne obmedziť a tráviť viac času doma, čo očakáva aj od Caroline. Aj keď jej kariéra prudko rastie, musí si vybrať medzi profesiou a osobným šťastím.


Zemeguľa plná detí

Svet je obraz viacfarebný, deti jeho farbičky a každé z nich svoj kúsok pridá, väčší a či maličký. 16 detí z rôznych kútov sveta: Lucka zo Slovenska, Anika z Nórska, Pietro z Talianska, Aiko z Japonska, Cheng z Číny, Amal z Iránu, Ramid z Kene a iné. Deťom prostredníctvom básní autor predstaví deti, ktoré inak žijú, majú iné podmienky na život, ale všetky chcú byť šťastné a veselé. Také má byť detstvo. Chceme deťom ukázať, že každé dieťa má právo na svoje šťastie. V knihe nájdete deti zo všetkých kontinentov, z rôznych krajín, chudobnejšie i bohatšie, rôzneho výzoru, z teplých i chladných krajín, z rôznych kultúr i tradícií. Deti neriešia rozdiely, ani hranice, chcú byť len šťastné a veselé a o tom je táto kniha od autora Romana Borušoviča.


Mortina a prízračný kamarát

Kto je ten záhadný chlapec, ktorý sa snaží dostať do vily Rozvalinky v predvečer pochmúrnej oslavy predminulého Silvestra? Mortina s Truchlíkom so svojím verným chrtím albínom, hľadá aj ten najmenší detail, aby zistila, odkiaľ ich nový kamarát – prelud prichádza. Toto ich zábavné pátranie poriadne rozbúši jej srdce. Viac si prečítate v knihe od autorky Barbary Cantini.


Krátke dejiny Ruska : Od pohanov po Putina

Dajme možnosť jednému z popredných svetových odborníkov, aby nám na základe úchvatnej histórie národa ukázal, ako vrhnúť jasnejšie svetlo na budúcnosť tejto krajiny. Rusko nemá prirodzené hranice, nie je osídlené jedným kmeňom alebo spoločenstvom, ani nemá jednotnú identitu. Pre Európanov je ázijskou krajinou a pre Ázijčanov zasa európskou. Aj napriek tomu patrí medzi najmocnejšie krajiny sveta a na globálnom javisku je významným hráčom s bohatou históriou vojny a mieru, básnikov aj revolucionárov. Autor Mark Galeotti nás v tejto expresnej výprave zavedie rovno do srdca ruského príbehu. Predstaví nám proces jeho formovania aj najstaršie mýty vrátane vlády Ivana Hrozného a Kataríny Veľkej, vzostup a pád Romanovovcov, prevedie nás obdobím októbrovej revolúcie, studenej vojny, katastrofy v Černobyli až po pád Sovietskeho zväzu a príchod neznámeho politika menom Vladimír Putin.


Volkona, Danalea: Baamiel & Delaila 1, 2

Výborná fantasy romanca slovenskej autorky, ktorá vyšla vo februári 2020. Knihy sú už na pohľad iné svojimi umeleckými obálkami, ktorých autorom je Gartier, držiteľ ceny Andyho Warhola. V prvom zväzku sa zoznámime s dvadsaťšesťročnou Delailou, ktorá skrýva svoju lásku z obavy o jej neopätovanie. Keď osud zasiahne do jej života, začnú sa diať záhadné veci, objavovať záhadné tváre a objaví sa aj muž, ktorý skrýva svoju tvár aj tajomstvo... V druhom zväzku Dalailine živé sny pokračujú. Náhoda ju znovu zvedie dokopy s neznámym a záhadným mužom, ale je to skutočne náhoda? Uvedomí si, že nemá vidiny a čas, kedy sa bude musieť postaviť svojim démonom, pomaly nastal...


Žíly, žilky a varixy

Ochorenie žil patrí k najrozšírenejším poruchám, s ktorými sa v priebehu života stretáva väčšina z nás. Významným aspektom pritom je fakt, že okrem zdravotných komplikácii a rizík ide pre mnohých z nás o problém estetický. Kniha od autora Petra Baláža je určená širokej verejnosti nenáročným a zrozumiteľným spôsobom približuje vznik žilného ochorenia a popisuje možnosti prevencie a liečby. Pomocou ilustrácii, fotografií a pochopiteľného výkladu pripraví čitateľa na to, čo by mal očakávať v lekárskej ordinácii, názorne vysvetlí rozdiely v liečebných metódach a hlavne uľahčí rozhodnutie o podstúpení zákroku, ktorý mnohí z nás odkladajú. Kniha obsahuje prehľad dostupných metód liečby, od sklerotizácie, laseru až po operačné metódy pokročilých foriem žilného ochorenia.


Choroby včiel : prevencia, diagnostika a liečenie

Kniha od autora Friedricha Pohla je určená všetkým včelárom, ktorým sťažujú prácu nielen obávané choroby ale aj ich spúšťače, akými sú napr. klieštiky Varroa, mor včelieho plodu alebo vijačky. Nebezpečné sú aj nové druhy patogénov, klimatické zmeny, prostriedky na ochranu rastlín a falšovanie vosku sú príčinou oslabovania včiel a celých včelstiev.


Zlodeji bozkov

Mladá talentovaná fotografka Ema nedávno doštudovala a so snúbencom Kamilom si plánujú aj spoločnú profesionálnu budúcnosť. Ema však náhodou zistí, že pre Kamila nie je jediná. Citovo otrasená začína od nuly. Nájde si prácu v obchodnom dome a nové prostredie jej prináša nečakané podnety, problémy i vzťahy. Sympatický riaditeľ Michal, či úspešný manažér Roman nie sú jediní, ktorých zasiahne jej krása a emotívnosť, ale ani neverný Kamil ešte nepovedal svoje posledné slovo. Koho si napokon nerozhodná kráska vyberie sa dočítate v knihe od autorky Martiny Monošovej.


Nebezpečná nevera

Ponorte sa do erotického trileru o šialenom kontrolórovi, ktorý neuznáva lásku ani slabosť. To, čo sa deje za dverami spálne manželov Kollárových, prekročilo hranice únosnosti už dávnejšie. Kristiana verí, že musí pykať za chyby minulosti, a preto sa dobrovoľne poddáva všetkému, čo je od nej požadované. Do stereotypného života plného zvrhlého sexu sa jej však pripletie Lukáš, ktorý je pravým opakom jej váženého manžela Denisa. Najviac jej na ňom imponuje jeho pozornosť a nežné správanie. Stáva sa pri ňom takou, akou v hĺbke duše túži byť. Lenže Denis si len tak nenechá vziať svoj majetok. Viac sa dozviete v knihe od autorky T. J. Lex.


Lapajko a Šibalka

Vitajte v lese, kde bývajú dvaja nezbední škriatkovia. Lapajko je nezbedník, ktorého bavia vyvádzať všelijaké lapajstvá a Šibalka si zas s radosťou vychutnáva každé poriadne šibalstvo. A čo sa stane, keď sa tí dvaja spolu zoznámia? Našťastie sa včas dostanú pod dohľad pána učiteľa. Lesní škriatkovia však nevysedávajú v lavici ako deti v škole, ale sa učia priamo v lese, kde sa zoznámia s lesnými zvieratami, naučia sa rozpoznávať jednotlivé huby, bylinky, lesné plody a mnoho ďalších vecí, užitočných pre škriatkov a aj pre deti. Ako to dopadne sa dočítate v knihe od autorky Zuzany Pospíšilovej.


Maminka, nekrič!

Chcete byť dobrým a láskavým rodičom, no aj tak sa niekedy prichytíte pri tom, že na svoje dieťa vo vypätých chvíľach kričíte? Rodinný život dnes často ovplyvňujú nadmerná úzkosť, únava a rôzne stresové situácie. Vypäté emócie potom vedú k tomu, že ako rodičia zareagujeme úplne inak, než by sme chceli. V knihe autoriek Jeannine Mik a Sandry Teml-Jetter nájdete užitočné rady a autentické príbehy zo života rodičov a ich detí, ktoré vám umožnia pozrieť sa na danú situáciu naraz očami dieťaťa aj rodiča. Autorky kladú dôraz na láskyplnú komunikáciu, pochopenie a empatiu, pretože práve tie sú kľúčom k spokojnosti detí aj rodičov.


Pasca

Zatiaľ čo Molly leží v nemocnici v kóme, Sam je podozrivý z vraždy, ktorú nespáchal. Riaditeľ bezpečnostnej služby ho dočasne ukryje na odľahlom súostroví. Čoskoro ho však požiadajú o pomoc, lebo Aischa, siedme unesené dievča, je stále nezvestná. Sam sa vydáva po stope zradcu, no netuší, že je naňho nastražená pasca a v ohrození sa ocitnú všetci, ktorí sú mu najbližší. V hre je nielen špinavý obchod so zbraňami, ale aj pomsta za staré hriechy. Sam má však spojenca, na ktorého sa môže vždy spoľahnúť a ktorý mu kryje chrbát. Všetko sa však zamotá, keď sa na rôznych miestach činu začnú objavovať záhadné odkazy, ktoré musí rozšifrovať. Postupne však zisťuje, že kľúč k ich pochopeniu má v rukách prekvapivo Molly. Môže jej ešte dôverovať? Viac si prečítate v knihe od autora Arne Dahla.


Dom z ruží

Pani Mária, ktorú všetci v dedine poznajú ako milú a elegantnú dámu, žije sama vo veľkom dome na Záhorí. Okrem milovaných ruží jej robí spoločnosť vnuk a sem-tam podnájomníci z malého podkrovného bytu na poschodí, no ten je momentálne prázdny. Starú pani však sužuje minulosť a pocit ľútosti nad jej činmi. Už roky žije s temným tajomstvom, ktoré ju doslova ničí, ale cíti, že veľa času jej už neostáva. Veľmi potrebuje konečne uľaviť svojej duši a povedať niekomu pravdu, čo sa vtedy dávno naozaj udialo… Mladá právnička Ema sa odhodlá zmeniť svoj doterajší bezútešný život. Už sa viac nemieni prispôsobovať druhým a žiť podľa predstáv jej matky či priateľa. Nechce iba prežívať, chce si život užívať a myslieť iba na seba, na svoje sny a túžby. Vymení svoj luxusný byt za skromný bytík v podkroví domu na dedinke, v ktorom žije osamelá stará pani. Ako to dopadne sa dočítate v knihe od autorky Martiny Dackovej.


Malá Ema

Už ste niekedy videli prasiatko ako trénuje skok do výšky? Alebo pani susedku, ktorá s metlou v ruke naháňa splašeného zajka? Malá Ema áno. Vďaka svojim nápadom a zvieracím kamarátom totiž o podobné zážitky nemá núdzu. A keďže vie, že lúskať prvú knižku môže byť niekedy poriadny oriešok, vezme vás za príbehmi, ktoré budete chcieť sami dočítať v knihe od autorky Zuzany Barilovej.


Chichotavé rozprávky

Máte radi rozprávky a radi sa smejete? Rozprávok a smiechu nie je nikdy dosť. A rozprávok, pri ktorých sa budete smiať, chichotať alebo chytať za brucho, je ako šafranu. Doprajte si to vzácne korenie, pri čítaní tejto knihy od autorky Zuzany Pospíšilovej s vtipnými ilustráciami je smiech zaručený. Keď sa totiž do rozprávky dostane nejaké nedorozumenie, stane sa z toho veľká zábava.


Nové poznanie

Príbeh „Nové poznanie“ je inšpirovaný skutočnou udalosťou. Hovorí o žene, ktorá sa jedného dňa rozhodla vziať si život, keď už viac nevládala niesť na svojom útlom chrbte ťarchu problémov a starostí, ktoré jej osud nadelil. Rozuzlenie dramatického príbehu prináša  kniha autora Norberta Valakoviča.


Veriť znova

Odkedy Dawn pristihla svojho bývalého s inou, zanevrela na chlapcov a radšej sa zamerala na štúdium a svoj veľký sen. Túži po kariére spisovateľky, a hoci už istý čas publikuje poviedky na internete, nik sa o tom nesmie dozvedieť, ani jej najbližší priatelia. Rovnako ako Spencer, atraktívny kamarát, ktorému nie je ľahostajná. Spencer je síce neodbytný, ale Dawn neoblomná. Jedného dňa náhodou spozná jeho pravú tvár a uvedomí si, že naoko večne veselý chlapec nemá veľa dôvodov na úsmev. Preto ho viac nevníma ako zvodcu, na ktorého sa hrá. Ako sa to s Dawn a Spencerom nakoniec vyvinie si prečítate v knihe od Autorky Mony Kasten.


Zemeguľa plná detí

Svet je obraz viacfarebný, deti jeho farbičky, každé z nich svoj kúsok pridá, väčší a či maličký. A o tom je knižka od autora Romana Borušoviča. Aktérmi je 16 detí z rôznych kútov sveta: Lucka zo Slovenska, Anika z Nórska, Pietro z Talianska, Aiko z Japonska, Cheng z Číny... Prostredníctvom básní predstavíme deti, ktoré inak žijú, majú iné podmienky na život, ale všetky chcú byť šťastné a veselé, lebo také má byť detstvo.


Rybárske rozprávky

Rozprávková knižka od autorky Zuzany Pospíšilovej poteší nielen malých a veľkých rybárov, ale aj rodičov a deti milujúcich prírodu. Malí čitatelia sa dozvedia, prečo už nikto neuloví zlatú rybku, ale aj to, ktorá ryba dokáže pričarovať lásku a prečo majú sumce fúzy. Spoznajú, aké ryby plávajú v našich riekach či moriach. Prečítajú si príbehy o ostriežoch, pleskáčoch, karasoch. Vďaka tejto roztomilej knižke uvidia, že pri vode alebo pod vodou sa toho deje oveľa viac, ako sa pri pohľade na rybárov zdá.


Alzheimer. Malý sprievodca Alzheimerovou chorobou

Kniha od autora Norberta Žilku prináša ucelený pohľad na tajomný svet ľudského mozgu, ktorý je zasiahnutý neurodegeneráciou. Kniha mapuje históriu ochorenia, prináša najnovšie poznatky z oblasti molekulovej medicíny a zároveň vysvetľuje príčiny vzniku demencie. Mnohé informácie sú prekvapivo odvážne, podložené osobnou skúsenosťou z výskumu. Alzheimerova choroba dnes reprezentuje najčastejšiu formu demencie. Predpokladá sa, že na Slovensku žije až 80 000 pacientov s rôznymi formami demencie a za dvadsať rokov sa toto číslo zdvojnásobí. Sprievodca prináša množstvo poznatkov pre trpiace rodiny, príbuzných, ale aj pre odborníkov a pre každého kto sa zaujíma o fungovanie ľudskému mozgu.


Neznámy v našej spálni

Charlotte a Tom majú dokonalé manželstvo. Tom vedie rodinnú firmu, Charlotte si kráti dni oddychovaním, obedmi s priateľmi či organizovaním charitatívnych akcií. Ale to, čo navonok pôsobí ako šťastný život, je v skutočnosti luxusným väzením. Tom s matkou kontrolujú každý jej krok a robia za ňu aj rozhodnutia. Nespokojnosť ju vženie do náručia charizmatického Ewana, ktorý ju očarí vidinou nového života a keď naberie odvahu opustiť manžela, Ewan bez stopy zmizne. Pátranie po ňom neprináša výsledky a Charlotte postupne odhaľuje desivú skutočnosť. Viac sa dočítate v knihe od autorky Samanthy Lee Howe.


Sami na tomto svete

Román spisovateľa Ľuboša Juríka je psychologickou sondou do myslenia a konania ľudí v krízových situáciách. Skupina desiatich ľudí sa ocitne na vysokohorskej chate v úplnej izolácii, zasypaná hrubou vrstvou snehu, bez akéhokoľvek vonkajšieho kontaktu, bez elektriny, signálu, ale s dostatočnou zásobou potravín a paliva na kúrenie. Zápletky a medziľudské vzťahy gradujú, napätie a nevraživosť sa striedajú s veľkou mierou súdržnosti, keďže ľudia sú odkázaní jeden na druhého. Príbeh pripomína stav ohrozenia spoločnosti počas pandémie, keďže aj zaviata chata pripomína karanténu, kde ľudia musia odolávať nielen odlúčenosti, ale aj chorobám, ktoré sa im nevyhýbajú. Súčasťou románu sú svojské príbehy zo života každého z hostí chaty, ktorí sa dohodnú, že si ich budú rozprávať.


Mariánske zjavenia modernej doby

Kniha od autora Mareka Šmída ponúka pohľad na najvýznamnejšie zjavenia Panny Márie od 19. storočia po súčasnosť, najmä ich spoločensko-náboženský kontext a posolstvá do našich čias. Miesta, ktoré sú nositeľmi odkazu mariánskych zjavení, sa spravidla stali významnými duchovnými strediskami, ktoré prinášajú duchovné ovocie, vyriešené problémy, nápravy života, povzbudenia, no neraz i zázračného obrátenia alebo telesného uzdravenia. Najznámejšími sú Lurdy či Fatima, no čitateľ sa dozvie aj o ďalších miestach - La Salette, Montichiari, Medžugorie, Filipov, Turzovka, Litmanová , ktoré každé svojím spôsobom
sprostredkúvajú svetlo Božieho zjavenia. Autor knihu obohatil o viaceré zaujímavosti týkajúce sa slovenských a českých reálií, o súbor mariánskych modlitieb, či prehľad sviatkov a dogiem


Tajomstvo čaju

Voňavé lístky a mladé púčiky, básnici ho ľúbili, mnísi si ho vážili. Mlynček bieleho nefritu, sitko červeného hodvábu. Jantárová farba sa na ohni ligoce, treba odňať peny plávajúce.
Mesiac láka nádherná aróma tejto zmesi, aj ranná zora sa z úžasnej vône teší.
Ľudia ho s obľubou pijú po stáročia, zaženie únavu a dodá telu energiu, taký je tento poklad v našich očiach. Príbeh od autorky Kuang Tsai Hao je o dlhovekej kultúre, ktorá je ukrytá v šálke voňavého horúceho nápoja. Nech sa čaj pije akýmkoľvek spôsobom – japonským, anglickým alebo čínskym – je ako zázračný kľúč, ktorý otvára naše srdcia.


Práca snov. Bavia ma zvieratá

Miluješ zvieratká a snívaš o tom, že keď vyrastieš, budeš s nimi pracovať? Ak znie tvoja odpoveď áno, táto kniha od autora Steva Martina je pre teba! Vďaka tejto knihe môžeš prežiť typický deň každého z ľudí, ktorí pracujú so zvieratkami. Dozvieš sa, čomu sa celé dni venuje morský biológ, ako sa stať policajným psovodom, čo si vyžaduje práca portrétistu zvierat a mnoho iných zaujímavostí. Kniha plná úsmevných príbehov a užitočných faktov ti priblíži pestrú škálu fantastických povolaní od starostlivosti o škrečky a kone cez výskum tigrov a delfínov až po nakrúcanie sov a cvičenie psov.


Kniha, ktorá vám možno zachráni život

Každý z nás chce byť zdravší, silnejší a dožiť sa čo najvyššieho veku, ale ktoré metódy naozaj fungujú? Naozaj existujú superpotraviny? Ako minimalizovať riziko cukrovky, rakoviny a Alzheimerovej choroby? Aká škodlivá je laktóza a sú výživové doplnky nevyhnutné? Zabudnite na trendové diéty a fitnes programy celebrít. Vedecký publicista Graham Lawton prináša nový pohľad na zdravie, výživu a životný štýl. Oddeľuje dojmy od pojmov a kriticky sa vyrovnáva s množstvom mätúcich údajov a desivých titulkov v časopisoch. Na základe najnovších vedeckých výskumov ponúka pravdu o diétach a stravovaní, o drogách, desaťtisíc krokoch denne, počítaní kalórií, káve, mliečnych výrobkoch, spánku, vláknine, soli, cukre, opaľovacích krémoch, vitamínoch a o mnohom ďalšom.


Na krídlach lásky

Lady Jessica stratila záujem o vzrušujúci život smotánky a vo svojich dvadsiatich piatich rokoch sa rozhodne, že sa vydá, aj bez lásky. Jessice dvorí veľa džentlmenov, ktorí spĺňajú jej vysoké nároky. A keď sa stretne s tajomným Gabrielom, ktorý sa vrátil z Nového sveta, aby sa ujal dedičstva, hneď jej pri prvom stretnutí oznámil, že sa s ňou plánuje oženiť. Keď Jessica pochopí, kto je Gabriel v skutočnosti a čo je ochotný urobiť, aby ochránil ľudí, ktorí od neho závisia, zapáči sa jej jeho úsilie, aj on ako muž. Či sa jej splní jej dievčenský sen vydať sa z lásky sa dočítate v knihe od autorky Mary Balogh.


Bremeno minulosti

Práca na oddelení vrážd pripomínala Krauzovi jazdu na horskej dráhe – raz hore, raz dolu. Za excelentné vyriešenie posledného prípadu si Krauz s Canisom vyslúžili odmeny a sľub, že až do nového prípadu majú od roboty pokoj. Canis sa teší na pivné orgie, no Krauz neverí, že by im osud doprial. Na pár dní nechali kolegov samých, nech sa s vykopanou kostrou popasujú, ako vedia, no v piatok je už ohlásená nová vražda - záhadná smrť vysokoškolského profesora. Dvojica detektívov sa tak ocitne uprostred dvoch závažných prípadov. Ako dopadne vyšetrovanie sa dočítate v knihe od autora Dominika Dána.


Detektív Tchor Hektor opäť zasahuje

Chýr o vyšetrovacích metódach detektíva tchora Hektora pri odhaľovaní zločinov sa rozletel do celého sveta. Preto ho pozvali do Afriky, kde sa diali čudné veci. Aby nebol na všetko sám, pri riešení prípadov mu pomáhal asistent hroch Prďoch. Keby nebolo tohto zavalitého tvora na krátkych nohách, ktorému ani v strese nič neuniklo, iba prdíky, Hektor by nevyriešil náročné úlohy. To, ako náš neomylný detektív tieto záhady rozlúskol, sa dozviete v knižke plnej napätia, ale aj humorných situácií od autorky Dany Hlavatej.


Odpadkový fantóm

Odpadkový fantóm vytriedil v zbernom dvore, čo sa dalo a sám skončil na skládke odpadu. Malej Etelke však tak veľmi chýbal, že presvedčila svoju mamu aby sa ho vybrali na skládku hľadať A tam sa začína nová kniha autora Branislava Jobusa. Fantóma na skládke nájdu, treba mu síce vymeniť hlavu, ale to Etelka vyrieši. Spolu s pracovníkmi skládky a zvieracími obyvateľmi zažijú množstvo dobrodružstiev, niekedy aj poriadne nebezpečných. A my sa popritom dozvieme, čo všetko sa na skládke deje a čo môžeme spraviť pre to, aby namiesto parkov a ihrísk nevznikali nové skládky.


Kráľovstvo zvierat – Skutoční lovci

Navštívte s nami kráľovstvo zvierat a spoznajte jedinečné živočíšne druhy, ktoré žijú vo voľnej prírode. Celá detská publikácia je krásne ilustrovaná a úžasné opisy a množstvo informácií vám pomôže odhaliť tajomstvá prírody, ktoré sa skrývajú za nevšedným zjavom, výnimočným zvieracím talentom, spoločenským životom a predovšetkým za úspešnou taktikou lovu tých najlepších.


Windsorský uzol – Jej veličenstvo vyšetruje

Počas jari v roku 2013 sa kráľovná Alžbeta II. na Windsorskom hrade pripravuje na oslavu svojich deväťdesiatych narodenín. No prípravy sa prerušia, keď v jednej zo spální objavia mŕtve telo mladého ruského klavíristu. Vyšetrovania sa chopí bezpečnostná služba MI5. Kráľovná necháva vyšetrovanie na profesionálov, až kým nezistí, že ich podozrenia vedú nesprávnym smerom a potajomky začne vyšetrovať prípad na vlastnú päsť...

 

Viac sa o knižných novinkách dozviete na webovej stránke Kysuckej knižnice v Čadci v rubrike Nové knihy a On-line katalóg.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: