knm velka nocNámestie v KNM žiari veľkonočnou výzdobou. O výzdobu sa postarali aj deti z materských škôl.

Ak zavítate do Kysuckého Nového Mesta, určite sa choďte pozrieť na námestie, ktorého podoba vás v tejto dobe isto poteší. Veľkú noc síce opäť strávime podobne ako ten minulý, no to neznamená, že sa nemôže prichystať výzdoba.

Aj v Kysuckom Novom Meste sa rozhodli ozdobiť námestie. O dôvode hovorí primátor mesta Marián Mihalda: "Veľká noc k nám príde aj tento rok, bez ohľadu na zatvorené okresy a karanténne opatrenia. Sviatky sú už raz také, aj ročné obdobia, aj tradície. Vracajú sa k nám, aby nám pripomínali, z čoho všetkého sa môžeme tešiť. Zo slnka, premien, zo znovu zeleného priestoru, z vtáčieho štebotu, z kolobehu života. Ktorý neustáva, ktorý stále prúdi. Rovnako neustáva ani naše snaženie aspoň trochu vás potešiť."

velka noc knm 004

Keď nemôžeme programom, tak aspoň pohľadom. Na námestie v sviatočnom šate, roztancované farbami, s kruhovou sukničkou a stuhami vo vlasoch stromov. O nádherný veniec sa aj tento rok postarala údržba mesta, o výzdobu troch líp naše tri materské školy spolu s deťmi. Patrí im veľká vďaka."

Primátor pripája i želanie občanom: "A vám, milí občania, budem želať opäť a ešte dlho to isté, to dôležité. Zdravie, trpezlivosť, nádej. Že ako na Veľkú noc vstáva z mŕtvych Kristus a príroda, vstane z mŕtvych aj náš spoločenský život a úsmevy na tvárach."

autor: redakcia
foto: Kysucké Nové Mesto

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: