vystava vytvarnici 005Poďte sa pozrieť do Turistického centra pod Orlojom v Starej Bystrici na výstavu diel kysuckých neprofesionálnych výtvarníkov.

Turistické centrum pod Orlojom v Starej Bystrici opätovne prináša svojim návštevníkom umenie. Možnosť prezentovať svoju tvorbu dostali v októbri neprofesionálni kysuckí výtvarníci: Dušan Chilý (Dunajov), Ľudmila Hudecová (Skalité), Ema Mosorová (Oščadnica), William Jaroš (Čadca), Gabriela Pastorková (Čadca), Alica Romanová (Čadca) a Marcela Romanová (Čadca). Sú to členovia Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov regiónu Kysúc pri Kultúrnom kysuckom stredisku v Čadci. Cieľom výstavy je prezentovať tvorbu kysuckých rodákov, ktorých možno ešte nepoznáte.

Výstava s názvom „Jesenná paleta farieb“ je sprístupnená od 20. 10. do 5. 12. 2021 v Turistickom centre pod Orlojom v Starej Bystrici. Je predajná takže si v prípade záujmu môžete diela zakúpiť. Organizátorom podujatia je Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a Obec Stará Bystrica.

vystava vytvarnici 007

Štúdio neprofesionálnych výtvarníkov funguje viac ako 50 rokov

"Štúdio neprofesionálnych výtvarníkov regiónu Kysúc pri Kysuckom kultúrnom stredisku v Čadci funguje na Kysuciach už viac ako 50 rokov. Jeho zakladatelia prišli s myšlienkou podporovať a rozvíjať talent kysuckých výtvarníkov a ostatným predstaviť ich umelecký pohľad na svet prostredníctvom výtvarných prác na rôznych výstavách. Odborný dohľad lektorov a umelecká tvorba ostatných členov Štúdia im pomáha nachádzať svoj vlastný štýl tvorby a stále s v ňom zdokonaľovať. Jeho členovia sa pravidelne zúčastňujú postupových súťaží, ktoré prebiehajú na regionálnej, krajskej i celoštátnej úrovni, na ktorých získavajú mnohé ocenenia a vystavujú na rôznych kolektívnych a autorských výstavách. Momentálne má Štúdio takmer 40 členov," informuje Kysucké kultúrne stredisko v Čadci.

jesenna paleta farieb

Aj vy sa môžete stať členom Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov

KKS v Čadci má pre záujemcov informáciu o členstve v Štúdiu neprofesionálnych výtvarníkov: "Pokiaľ by mal niekto záujem o členstvo v Štúdiu, zúčastňovať sa stretnutí výtvarníkov, vernisáží, workshopov, poprípade vystavovať svoje diela, môže kontaktovať Ľubicu Ligockú mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., alebo telefonicky: 0902 261 067."

autor: redakcia
foto: KKS v Čadci

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: