vysocka hokejka 2022 001Postupné uvoľnovanie prijatých protipandemických opatrení nám opäť dáva šancu poriadať športové podujatia a vrátiť sa na športoviská. Podujatím, v ktorom sa vo Vysokej nad Kysucou stretnú nadšenci hokejbalu je Vysocká hokejka.

Po ročnej „kovidovej“ prestávke sa v sobotu 12. marca 2022 konal už jej 10. ročník a svoju súpisku odovzdalo organizátorom 5 mužstiev. Od skorých ranných hodín sa tak počas celej soboty ozývali v areály ZŠ s MŠ E. A. Cerana vo Vysokej nad Kysucou výkriky radosti ale i sklamania. Po celodennom hokejbalovom maratóne vytúžené víťazstvo získalo mužstvo Zvinkači Warriors. Ďalšie poradie bolo nasledovné: 2. Tornádo, 3. Nižný Kelčov, 4. Hybná Páka a 5. Staré medvede.

vysocka hokejka 2022 0011. miesto - Zvinkači Warriors

Za najlepšieho strelca turnaja bol, na záverečnom vyhlasovaní výsledkov v Penzióne Chalupár, dekorovaný Peter Hluší z mužstva Zvinkači Warriors a za najlepšieho brankára turnaja bol vyhlásený Jozef CVIKEL taktiež z mužstva Zvinkači Warriors.

vysocka hokejka 2022 010Účastníci turnaja

Spestrením „obedňajšej prestávky“ bola súťaž o „Kráľa strelcov“, do ktorej sa zapojili všetci hráči vrátane brankárov. Princípom bolo z vyznačeného miesta ihriska trafiť jeden z piatich otvorov zakrytej brány. Tento rok mal najistejšiu ruku Ján Varecha z mužstva Nižný Kelčov a zaslúžene si odniesol cenu, ktorú do súťaže venoval starosta obce Mgr. Anton Varecha.

Poďakovanie na záver patrí obci Vysoká nad Kysucou, Jánovi Kováčikovi a jeho vnučke Hanke za prípravu vynikajúcej fazuľovej polievky, Penziónu Chalupár a všetkým ochotným chlapom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o prípravu a zdarný priebeh celého turnaja, no predovšetkým všetkým hráčom, ktorými mohli byť iba Vysočania a ktorí v sebe našli odvahu a prišli si zasúťažiť, zašportovať a spoločne tak prežiť krásny „už slobodný“ športový deň...

obec Vysoká nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: