vladimir kormanecIde o jeden z najťažších triatlonov. Grizzlyman sa konal po tretíkrát so štartom vo Frýdku Místku. Súťažil v ňom aj Vladimír Kormanec z Tatran Krásno nad Kysucou.

Právom sa mu hovorí jeden z najťažších triatlonov. Extrém s prevýšením 6100 m pozostával z 3.8 km plávania vo vodnej nádrži Olešná, 190k m cestnej kopcovitej cyklistiky a 45 km horského behu. Na triatlone Grizzlyman, ktorý štartoval vo Frýdku Místku súťažilo celkovo 18 pretekárov z viacerých krajín. Jedným zo súťažiacich bol Vladimír Kormanec z Tatran Krásno nad Kysucou.

Celkovo sa umiestnil na siedmom mieste s časom s výsledným časom 16:39:00.

vladimir kormanec triatlon 005

O pretekoch povedal:

"Z dĺžky a prevýšenia tohto triatlonu mám rešpekt aj napriek tomu, že som tu štartoval už po tretí krát. Tentoraz boli trate zmenené s kurióznym trojitým výstupom na Lysú Horu do výšky viac ako 1300m. Cestná cyklistika veľmi rýchla, prevažne horská, takmer žiadna rovina, tentoraz viedla aj cez Makov a Klokočov naspäť do Česka, na cyklistike bolo dosť chladné a daždivé počasie, hlavne vo vyšších polohách z rána boli podmienky sťažené. Zjazdy horských prechodov boli mokré a celkom nebezpečné pri vysokých rýchlostiach hrozilo riziko šmyku a pádu. Horský maratón bol náročný, viedol prevažne cez skalnaté horské chodníky.

vladimir kormanec triatlon 003

Pri záverečnom prudkom výstupe na Lysú Horu, nás zastihla búrka a razantné ochladenie čo ma stálo veľa síl, ktoré som doplnil úplne posledným plátkom syra a kúskom rožka na občerstvovacej stanici. Horské chodníky bežecké maratónu boli po búrke rozbahnené a plné vody, ale zo svojím supportérom sme dobehli až do cieľa v slušnom tempe, ešte pred zotmením. V celkovom poradí som sa umiestnil na siedmom mieste s výsledným časom 16:39:00 čo je zásadný posun oproti minulým rokom."

autor: redakcia
foto: mesto Krásno nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: