Stredná Váhová kategória dominik klimekDňa 25.6.2022 sa náš tím Street Workout Kysuce zúčastnil majstrovstiev Slovenska s Street workout-e v kategórii Freestyle. Súťaže sa zúčastnilo 11 chlapcov vrátane Dominika Klimeka a jeho 2 bratov Daniela a Mateja.

Súťaž sa konala v Nitra v rámci akcie Street food festival. Súťažiaci mali zabezpečený obed a pitný režim. Súťaž bola rozdelená na 3 váhové kategórie u mužov - do 68 kg, od 68 do 80kg a nad 80kg - plus ženská kategória. Celkovo na túto výpravu išlo 17 účastníkov.

Našich reprezentantov čakali 2 kolá - kvalifikačné 2-minútové a ak postúpili tak ich čakalo finálové 2-minutové kolo.

"Za seba ako vedúceho nášho týmu musím povedať, že som s výkonmi chalanov nadmieru spokojný a chcel by som ich pochváliť aj za tú odvahu vôbec sa zúčastniť pretože to nieje len tak. Museli uveriť v samých seba a museli uveriť na základe toho čo majú odmakané. Viem že každý z nich tvrdo pracoval a pripravoval sa." uviedol Dominik Klimek.

Ako neskôr povedal: "Nakoniec sa nám podarilo "uchmatnúť" 5 z celkových možných 9-tich medailí v mužskej kategórii a taktiež 2 priečky majstrov Slovenska." - GRATULUJEME !!!

V ľahkej váhovej kategórii vyhral prvé miesto Matej Klimek, za ním skončil jeho brat Daniel. "Ja ako starší brat som na nich nesmierne hrdý." dodáva Dominik.

Strednú váhovú kategóriu sa podarilo vyhrať práve jemu. Stal sa majstrom Slovenska tretíkrát v rade a zároveň v 2 váhových kategóriách. "Predchádzajúce 2 víťazstvá mám z ľahkej váhovej kategórie, čo sa ešte nikomu nepodarilo. A dovolím si povedať že to, že si z národných majstrovstiev odvážajú 2 tituly majstrov a jeden titul vicemajstra traja bratia, sa v tomto športe nepodarilo nikde na svete" dodáva spokojný Dominik.

Dominikovu kategóriu medailovo dopĺňa kolega Michal Ščury, ktorý skončil na treťom mieste.

Ťažká váhová kategória

Ťažká Váhová kategóriajpg

Ťažká Váhová kategória 

V ťažkej váhovej kategórii sa z nášho týmu umiestnil na 3. Mieste Dominik Kula.

Čo bude nasledovať, plánujete sa zúčastniť ďalšej súťaže?

"Prvý dvaja atléti v každej kategórii majú nárok zúčastniť sa majstrovstiev sveta a reprezentovať svoju krajinu. Ja s bratmi sme odhodlaní sa zúčastniť. Ak by nás niekto chcel finančne podporiť budeme len radi."

Máte v Čadci nejaké špeciálne miesto alebo ihrisko kde sa pripravujete?

"Taktiež si dovolím podotknúť že v Čadci nemáme v tomto čase ani jedno ihrisko, na ktorom by sme sa dokázali pripraviť na súťaže vo freestyle a aj napriek tomu sme dokázali urobiť takúto "medailovú žatvu". Momentálne je vo výstavbe práve takéto ihrisko, ktoré nám pokryje všetky naše požiadavky a úprimne? Neviem si predstaviť našu účasť na majstrovstvách Slovenska o rok, keď už budeme mať možnosť patrične sa pripraviť." dodáva s úsmevom Dominik

Chalani, ktorí sa zúčastnili súťaže:

 • Tomáš Buchta
 • Michal Čečko
 • Michal Ščury
 • Matej Klimek
 • Dominik Klimek
 • Daniel Klimek
 • Marek Kubica
 • Ondrej Beleš
 • Dominik Kula
 • Branislav Novák
 • Kristián Nečeda

Ďakujeme Dominikovi za informácie a samozrejme blahoželáme jemu aj celému tímu k úspechu.

Redakcia
Foto: D.Klimek

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: