sutaz hasiciÚzemné kolo dobrovoľných hasičských zborov a dorastu sa konalo v sobotu 5.9.2020 v Zákopčí na futbalovom ihrisku.

Dobrovoľný hasičský zbor Zákopčie - Tarabov v spolupráci s Územnou organizáciou Dobrovoľnej požiarnej ochrany Čadca a s finančnou podporou Nadácie PONTIS zorganizovali v sobotu 5.9.2020, na futbalovom ihrisku v Zákopčí u Fľašíka, za prísnych hygienických opatrení, územné kolo DHZ a dorastu (disciplíny požiarny útok s vodou na nástrekové terče a štafeta 8x50 m - spôsobom cik-cak).

Na slávnostnom otvorení sa zúčastnili starosta obce Zákopčie Ján Slaninák, riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline plk. Ing. Jaroslav Kapusniak, Ph.D., Miroslav Koza – predseda ÚzO DPO SR Čadca, Marta Balošáková – tajomníčka ÚzO DPO SR Čadca, Ladislav Šimašek -veliteľ ÚzO DPO SR Čadca, František Klučka - predseda DHZ Zákopčie - Tarabov.

hasici sutaz 003

Súťaž otvoril veliteľ DHZ Zákopčie - Tarabov Ján Plaček, ktorý členov hasičských zborov oboznámil s priebehom celej súťaže a prítomní hostia popriali všetkým zúčastneným veľa športových úspechov. Starosta obce Zákopčie sa zároveň vo svojom príhovore poďakoval dobrovoľným hasičom za pomoc pri nedávnych povodniach, ktoré postihli väčšinu kysuckých obcí.

Kategóriu mužov ovládli hasiči z Čierneho pred Podvysokou a Vychylovkou, kategóriu žien Oščadnica, kategóriu dorastenci opäť Čierne a kategóriu dorastenkyne Raková.

Usporiadatelia z DHZ Zákopčie - Tarabov zároveň ďakujú: všetkým svojim členom, ktorí sa podieľali na príprave celej súťaže, Nadácii Pontis, Obecnému úradu Zákopčie, ÚzO DPO Čadca a špeciálna vďaka patrí predsedovi TJ Slávia Zákopčie Ing. Tomášovi Cabúkovi za prípravu futbalového ihriska.

Ján Plaček
veliteľ DHZ Zákopčie - Tarabov

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: