hasicska sutaz bratislavaNa hasičskej súťaži „Memoriál Vladimíra Rúžičku 2021“ si hasiči pripomínajú kolegu, ktorý zahynul pri výkone povolania.

V bratislavskej Inchebe sa v piatok 20.8.2021 konal už 22. ročník hasičskej súťaže „Memoriál Vladimíra Rúžičku 2021“, na ktorom si hasiči pripomínajú kolegu, ktorý v roku 1997 vo veku 30 rokov zahynul pri výkone povolania. Akciu už tradične zorganizovali hasiči z Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy v spolupráci s ich športovým klubom.

Účelom súťaže je v kompletnej zásahovej výstroji a s použitím autonómneho dýchacieho prístroja vybehnúť na najvyššie poschodie budovy Incheba.

hasici dhz kornaKolektív zúčastnených DHZ Korňa

Na medzinárodnej súťaži sa už po druhýkrát zúčastnili aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa, a to už dve dvojice, kde súperili medzi 50 súťažnými dvojicami.

"Pre našich členov to bola veľká skúsenosť i keď nezvíťazili – patrí im obdiv a poďakovanie. Tá mladšia dvojica získala 16. miesto (zlepšenie oproti minulému roku o 14 sekúnd a obdiv patrí aj druhej staršej dvojici, v ktorej mali naši členovia nad 40 rokov (umiestnenie v strede výsledkového poľa)," hovorí Rastislav Fatura DiS., veliteľ DHZ Korňa.

hasicska sutaz bratislava v

Uvádza, že budúci ročník bude pre nich výzvou a chcú pripraviť aj ženské družstvo, ktoré už tento rok si to bolo osobne pozrieť. "Počas súťaže sme sa po ročnej prestávke porozprávali aj ostatnými profesionálnymi a dobrovoľnými kolegami. V mene vedenia DHZ Korňa im ďakujeme za aktívnu prípravu a odhodlanie zdolať nové výzvy. V prípade, že sa vám naša činnosť páči – neváhajte a poďte medzi nás," dodáva Rastislav Fatura.

autor: redakcia
Foot: DHZ Korňa

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: