mikulas cadcaPočas uplynulého mikulášskeho víkendu sa darčekmi potešili klienti sociálnych zariadení i deti na čadčianskych sídliskách.

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie neprebiehal mikulášsky víkend tak ako v uplynulých rokoch a osobné stretnutia spojené so zhromažďovaním väčšieho počtu ľudí sa preto nemohli konať. Radosť z darčekov napriek tomu mali klienti sociálnych zariadení aj deti a sídliskách v Čadci.

Klienti sociálnych zariadení dostali hudobný darček

V predvečer sviatku Mikuláša navštevuje primátor Milan Gura domovy sociálnych služieb a domovov dôchodcov v Čadci, aby sa s nimi porozprával, zaželal dobré zdravie a radosť do života a každého obdaroval drobným darčekom. Tento rok sa táto tradícia nemohla konať.

"Zvolili sme preto inú formu, aby sme ich potešili a dali najavo obyvateľom domovov a ich zamestnancom, že na nich nezabúdame a sú pre nás stále veľmi dôležití. V piatok 4. decembra sme postupne navštívili všetkých päť sociálnych zariadení – v centre mesta na Kukučínovej a Hviezdoslavovej ulici, na sídlisku Žarec a dva domovy na Horelici – a priviezli sme im pod ich okná živý hudobný darčekvystúpenie ľudovej hudby pod vedením známeho folkloristu Romana Capka zo Skalitého (pôsobí aj ako pedagóg na ZUŠ J. Potočára v Čadci). Krásne ľudové piesne – veselé nôty i vianočné koledy s úprimným vinšovaním prijali všetci s veľkým nadšením.

mikulas vikend 1

Mnohí sa pridali k muzikantom a spievali s nimi, ba i tancovali. Boli to krásne a dojímavé momenty. Mesto Čadca venovalo každému domovu na Mikuláša aj darčekový kôš s liečivým medom, bylinkovými čajmi a voňavou kávou," informuje mesto Čadca.

mikulas vikend 2

Mesto chce všetkým pracovníkom a vedeniu jednotlivých domovov poďakovať za to, že sa obetavo starajú o svojich klientov v tomto neľahkom čase a pomáhajú im. Poďakovanie patrí aj ich rodinám, ktoré zvládajú a prekonávajú toto nepredvídané a veľmi náročné obdobie.

Mikuláš prišiel na čadčianske sídliská

Stretnutie s s Mikulášom malo inú tentokrát inú podobu. "V piatok 4. decembra sme mohli od 16. hod. sledovať nápaditý zábavný program spojený s rozsvietením vianočného stromčeka prostredníctvom internetu (ukázalo sa, že aj Mikuláš kráča s dobou a priatelí sa s novými technológiami a médiami). Členovia Detského folklórneho súboru Kelčovan a Detského a mládežníckeho divadelného súboru EVA, ktoré pracujú pri Dome kultúry v Čadci ho s láskou a veľkou dávkou kreativity pripravili najmä pre všetky deti.

mikulas v

Na stretnutie pozvali aj pána primátora Milana Guru. Spoločne s Mikulášom popriali všetkým deťom veľa zdravia, šťastia a radosti zo života. Program bol vysielaný z domu kultúry. Ak si ho chcete pozrieť, nájdete ho na webovej stránke mesta i domu kultúry," uvádza mesto Čadca.

V sobotu 5.12. už Mikuláš zavítal medzi deti osobne aj so svojou kompániou – bláznivým čertom a dvoma nežnými anjelmi. Doviezol sa na starodávnom rozsvietenom koči ťahanom dvoma krásnymi vraníkmi. Mesto Čadca o tejto milej udalosti informuje: "Najskôr potešil rodinky s deťmi pred domom kultúry a potom sa vydal na niekoľkohodinovú púť mestom a mestskými sídliskami. Nechýbali ani sladkosti pre všetky deti a ani rôzne básničky či pesničky, ktorými Mikuláša obdarovali deti všade, kde sa jeho koč zastavil.

Celé jeho putovanie (ktoré ste mohli sledovať aj naživo prostredníctvom facebooku) sprevádzala veselá nálada a radosť podporená aj priaznivým počasím. Na záver vyslovil Mikuláš ešte jedno veľké prianie – aby sa všetky deti mohli vrátiť do škôl, aby sa mohli vzdelávať, hrať sa a športovať, tráviť spoločné chvíle so svojimi kamarátmi."

Mesto Čadca a Dom kultúry v Čadci aj touto cestou ďakujú všetkým detským i dospelým tvorcom, ktorí mikulášsky víkend pre deti v našom meste pripravili.

autor: redakcia
foto: mesto Čadca

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: