run slovakia 001Tímy bežali naprieč Slovenskom z Košíc do Bratislavy. Štafetový beh sa konal v dňoch 24.9.-25.9.2021.

Kysucký tím DAMETO sa zúčastnil na štafetovom behu The Run Slovakia, ktorý sa konal od piatku 24.9.2021 do nedele 26.9.2021. Cieľom behu bolo prepojiť východ a západ krajiny - bežalo sa z Košíc do Bratislavy. Trať, ktorá má viac ako 500 km umožňuje vidieť naše významné prírodné, historické a kultúrne pamiatky - Spišský hrad, Vysoké Tatry, Kvačianska dolina, Oravský hrad, Terchová, Rajecké Teplice, Čičmany, Trenčín či scenérie kúzelných viníc v okolí miest Modra a Pezinok.

Tento rok sa uskutočnil 4. ročník behu. Súťažilo celkovo 35 tímov, medzi nimi bola aj 15-členná skupinka z Kysúc, ktorá si dala meno DAMETO.

Ako sa Kysučanom darilo?

"Kysucký tím to dal vo fantastickom čase 50 hodín, 7 minút a 19 sekúnd. Bežali sme spolu 48 etáp, počas ktorých sme boli v Košiciach, Levoči, Trenčíne, Bratislave. Videli sme Spišský hrad i Oravský hrad. Na Štrbskom plese snežilo, na Senci sa dalo kúpať, počuli sme v noci ruje jeleňov, plašili sme rolničkami medveďov, líšky a inú zver. Dokázali sme to vďaka fantastickému tímu a DALI SME TO," hodnotí členka tímu Mirka Petríková z KERICU.

dameto tim run slovakia v

autor: redakcia
foto: M. Petríková

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: