krasno vzpieraciKrásňanskí vzpierači s prehľadom vyhrali finále, ktoré sa konalo v Trenčíne.

Súťaž mala povôdne prebiehať na Kysuciach, no kvôli opatreniam, ktoré platia pre čierne okresy vycestovali krásňanskí vzpierači na finále do Trenčína.

Krásno reprezentovali Matej Capek, Matúš Čimbora, Jakub Hajný a Jozef Filípek. Súťaž bola rozdelená na dve skupiny a konala sa na dvoch miestach. V Základnej škole v Trenčíne sa konali skoky a hody 2 kg medicinbalom, následne sa súťažiaci presťahovali do vzpieračskej haly, kde sa súťaž dokončila.

Výsledky súťaže

Jožko Filípek - trojskok 7 m, hod 10,30 m, trh 46 kg, nadhod 55 kg. Najlepší výkon súťaže 379 sin.b. Matúš Čimbora trojskok 5,8 m, hod 6,9 m, trh 23 kg a nadhod 33 kg. Druhý najlepší výkon družstva 338 sin.b. Jakub Hajný trojskok 5,3 m, hod 5,4 m, trh 18 kg, nadhod 25 kg. Jakubov výkon bol ohodnotený na 311 sin.b. Posledný pretekár Matej Capek trojskok 5 m, hod 11,3 m, trh 45 kg a nadhod 53 kg. Štvrtý najlepší výkon družstva 302 sin.b.

„Všetci pretekári podali zo seba maximum, za čo sa im chcem poďakovať, super výkon“, uviedol tréner krásňanských vzpieračov Miroslav Škrobian.

Krásno nič nenechalo na náhodu a vyhralo finále s prehľadom 1333 sin.b.. Stalo sa tak najlepším klubom v roku 2021 vo vzpieraní mladších žiakov.

autor: redakcia
foto: mesto Krásno nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: