kniznica vystava rozpravkovy svetKysucká knižnica v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravila po trojročnej prestávke vernisáž výstavy výtvarných prác detí materských škôl „Môj rozprávkový svet“.

Veselé, štebotavé a usmiate deťúrence prišli k nám do knižnice v sprievode svojich rodičov, starých rodičov i pani učiteliek. Plné očakávania sa usadili a čakali na odmenu za svoju tvorbu. Deti nám prezradili, že v škôlke majú najlepšie pani učiteľky a dokonca pochválili aj tety kuchárky. Tie im pripravujú obľúbené jedlá a najviac im chutia buchty a palacinky. O tom, že detičky vedia nielen maľovať, ale i recitovať a spievať, sa presvedčili všetci prítomní. Odvážni kamaráti recitovali o škôlke, o jari a zanôtili pesničky o zajačikovi aj o sliepočke. A dokonca si spoločne zaspievali pieseň o červenom jabĺčku.

rozpravkovy svet kniznica 003

Deti vyzvali rodičov na súboj v ukazovacej pesničke „Hlava, ramená, kolená....“ a smiech nemal konca kraja. Veď súťažiť s mamou, či tatom je predsa zábava. Napokon sa škôlkari pekne usadili a čakali na odmenu. Do tohtoročnej výtvarnej súťaže sa zapojilo 17 materských škôl a až neuveriteľných 185 pestrofarebných detských kresieb skrášlilo našu knižnicu. Vďaka Občianskemu združeniu Literárny kompas sme odovzdali 55 škôlkarom pekné ceny. Samozrejme nechýbal ani diplom na pamiatku. Na vŕbe zazvonil zvonec...., áno tak končia rozprávky a u nás v knižnici zvonec ukončil pekné stretnutie s malými škôlkarmi.

Výtvarné práce detí budú v knižnici vystavené do konca júna 2022. Príďte si prezrieť jedinečnú detskú tvorbu a určite tu nájdete známe rozprávkové postavičky, ale spoznáte aj tie vám neznáme. Tešíme sa na stretnutia v našej knižnici.

Petronela Gavenčiaková
Kysucká knižnica v Čadci

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: