dusickyČlenovia Dobrovoľného hasičského zboru v Korni spomínali na zosnulých členov už v predstihu.

Rok 2020 je už od jeho začiatku úplne iný, pandémia, dezinfekcia, nové postupy ochrany pred neviditeľným nepriateľom. No členovia Dobrovoľného hasičského zboru v Korni nezabúdajú na svojich zosnulých členov. V časovom predstihu, ešte pred zákazom vychádzania, zhromažďovania a ešte pred celoplošným testovaním sa členovia v menších skupinkách postupne zišli na cintoríne a navštívili hroby.

Život plynie v neustálom kolobehu... A tak i napriek sychravému počasiu sme boli vzdať česť pamiatke aj všetkým našim členom, ktorí nás strážia z oblohy. Tohto roku sme "Dušičky" poňali trochu inak: snažili sme sa vytvoriť čo možno najmenej odpadu. Snáď sa nám to aspoň trochu podarilo. Touto odrobinkou síce nezmeníme celý svet, ale určite prispejeme k lepším zajtrajškom... veď začať treba vždy v prvom rade u seba. Boli by sme radi, keby ste nás v tejto myšlienke podporili a snažili sa predchádzať tvorbe ďalších nepotrebných odpadov.

Ďalej v mene DHZ Korňa, chceme poďakovať zúčastneným, najmä našim členkám a predsedovi za dobrú myšlienku a Janke i starostke Marianke za výrobu smútočných kytíc, ktoré sú k prírode tolerantnejšie.

autor a foto: Dobrovoľný hasičský zbor Korňa

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: