trener erik jancikMladý tréner z Vysokej získal Ocenenie za aktívne občianstvo a ľudskosť v kategórii Aktívny mládežník.

Každý rok udeľuje Rada mládeže Žilinského kraja pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej a predsedu Združenia miest a obcí Slovenska Branislava Trégera Ocenenie za aktívne občianstvo a ľudskosť.

erik jancikStarosta obce Vysoká nad Kysucou Anton Varecha nominoval do 5. ročníka Erika Jančíka, ktorý cenu i získal.

Patrí k mladej generácii aktívnych športovcov

Do povedomia obce sa dostal ako pokračovateľ rodinnej tradície vynikajúcich futbalistov. Svojimi hernými výkonmi potešoval fanúšikov TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou už od svojich žiackych začiatkov. Už ako dorastenec začal obliekať dres mužov TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou, ktorým i vďaka svojej hre v roku 2017 pomohol s postupom do V. Ligy SSFZ skupiny A.

Trénuje mladých futbalistov

"Po absolvovaní základného trénerského kurzu Erik začal okamžite s vedením vznikajúcej prípravky TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou. Vďaka jeho doslova každodennej snahe sa vtedy z viac ako 30 členného kolektívu neorganizovaných „naháňačov lopty“ začali formovať malí futbalisti.

Ako mladý človek si okamžite vytvoril jedinečný spôsob komunikácie s rodičmi malých futbalistov prostredníctvom sociálnych sietí. Týmto spôsob mal a do dnešných dní i má zabezpečenú dokonalú informovanosť o konaní sa tréningov i zápasových cyklov.

V priebehu niekoľkých rokov dokázal sformovať mužstvo žiakov, s ktorými i napriek tomu, že postúpil v súkromnom živote na vysokoškolské štúdium, trénuje minimálne dva krát do týždňa a samozrejme absolvuje i majstrovské zápasy," hovorí starosta Vysokej Anton Varecha.

futbal vysoka nad kysucou 001

Súbežne sa venuje ako tréner i nesúťažnej prípravke TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou, ktorú momentálne navštevuje 25 detí! Práca s deťmi ho natoľko pohltila, že kvôli nim prestal v mladom veku i s aktívnym futbalom a ako sám hovorí: „Deti sa nedajú odložiť, tréner musí byť na tréningu i na zápase, inak by to nemalo zmyslel.“

"Erik svojím prístupom a jedinečnou komunikáciou dokáže natoľko zaujať a sústrediť pozornosť malých futbalistov na tréning, že na rečnenie, vystrájanie a narušovanie priebehu tréningu a samozrejme i zápasu ani len nepomyslia.

Zatiaľ čo mnohým trénerom aktuálna situácia v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 prerušila trénerskú činnosť o Erikovi to neplatí. Opäť sa vynašiel a prišiel s netradičným riešením! Svojím malým zverencom, ktorí netrpezlivo vždy očakávajú akúkoľvek správu od Erika, každý týždeň pošle inštruktážne video, na ktorom im on osobne predvedie požadovanú tréningovú figúru. Malý futbalisti (žiaci i prípravka) si ju musia doma nacvičiť, rodičia ich nafilmujú a video odošlú Erikovi. Jedinečné riešenie slávi svoj úspech a deti, ktoré sú i kvôli prerušeniu vyučovania doma, sa predháňajú kto požadovanú figúru zvládne lepšie," uvádza Anton Varecha.

Pozrite si video s ocenenými. Erik je v 45 sekunde.

autor: redakcia
foto: Vysoká nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: