kickbox cadcaCez víkend sa v Trnave konali Majstrovstvá Slovenska v kickboxe, na ktorých sa zúčastnili borci z klubu Raw boxing Čadca. Na túto celoslovenskú vrcholnú udalosť sa chalani intenzívne pripravovali dva mesiace. Kvalitná príprava sa aj teraz oplatila.

Obaja mladí kickboxeri súťažili v juniorskej kategórii s pravidlami K1. Ešte len 16-ročný Dominik Heglas z Rakovej obsadil vo svojej váhovej kategórii do 57 kg vynikajúce 1. miesto a stal sa tak juniorským majstrom Slovenska. Jeho tímový kolega Samuel Franek zo Zákopčia bojoval vo váhovej kategórii do 63,5 kg. V kľúčovom zápase porazil svojho súpera 2:1 na body a postupne sa prebojoval do finále. Tam sa mu však nepodarilo zdolať skúsenejšieho súpera a obsadil výborné 2. miesto a stal sa juniorským vicemajstrom Slovenska v K1.

kickbox cadca vNa snímke: Úspešná kysucká výprava, vľavo Samuel Franek, v strede tréner Pavol Holeštiak, vpravo Dominik Heglas.

Tréner Pavol Holeštiak nešetril na výkony svojich zverencov chválou: „Obaja chlalani dali do prípravy naozaj všetko, čo sa zákonite odzrkadlilo aj v týchto pekných výsledkoch na najvyššej slovenskej úrovni. Motivuje nás to dopredu.“

Zápasníci z Raw boxing klub Čadca trénujú v súčasnosti v Elite gym Raková, kde majú veľmi dobré podmienky na prípravu.

autor, foto: redakcia