defibrilator kornaDo akcie, ktorá sa konala u Dobrovoľných hasičov v obci Korňa sa zapojila aj časť zamestnancov obce na čele s pani starostkou.

Školenie dobrovoľníkov na obsluhu automatického defibrilátora sa uskutočnilo dňa 30.12.2021 u Dobrovoľných hasičov v obci Korňa.

Rastislav Fatura DiS., veliteľ DHZ Korňa hovorí: "Dobrovoľný hasičský zbor Korňa nakoľko vlastní tento AED (automatický externý defibrilátor) je zaradený, aj ako FIRST RESPONDET, kde na základe výzvy operačného strediska zdravotnej záchrannej služby je schopný vyraziť na miesto udalosti. V rámci podpory Žilinského samosprávneho kraja a sekcie pre mládež ŽSK, ktorí akciu podporili sa mohlo konať toto verejnoprospešné školenie."

defibrilator korna v

Uvádza, že sa do tejto akcie zapojila aj časť zamestnancov obce na čele s pani starostkou obce, časť zamestnancov ŽS Korňa, MŠ Korňa na čele s ich riaditeľkami, dobrovoľní hasiči z obce Stará Bystrica a dobrovoľní hasiči z Korne.

"Poďakovanie patrí, aj certifikovanému inštruktorovi, Firesystem s.r.o. za odborné zastrešenie školenia, obci Korňa za poskytnutie priestorov. Udalosť sa konala v 5 členných skupinách + inštruktor, ktoré sa striedali v jednotlivých časových intervaloch. Ďakujeme všetkým za účasť a ich dobrovoľnícke srdce," dodáva R. Fatura.

autor: redakcia
foto: DHZ Korňa

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: