vysoka hasici brigada 009Ochotní členovia reagovali na prosby a pustili sa do prác v okolí kostola a v miestnej časti Nižný Kelčov.

Členovia DHZ Vysoká nad Kysucou sa tento týždeň ochotne pustili do brigád. Najskôr zareagovali na prosbu pána farára o pomoc s pokosením okolia farského kostola sv. Matúša.

"Iniciatívy sa ujala tajomníčka DHZ Vysoká nad Kysucou a poslankyňa Obecného zastupiteľstva vo Vysokej nad Kysucou Mgr. Katarína Jantošová, ktorá zorganizovala ochotných členov a dobrovoľníkov. Tí v pondelok 7. júna 2021 vykosili a pozametali celý areál kostola sv. Matúša, okolie prístupovej cesty a pokosili zeleň pred poštou i farskou budovou," hovorí starosta Vysokej Anton Varecha.

V prácach pokračovali v stredu 9. júna 2021. Tentokrát prosbu vyjadril starosta obce a hasiči v rámci brigády vykosili okolie železničnej zastávky Nižný Kelčov a “centrum” miestnej časti Nižný Kelčov.

"Opäť tak dokázali, že okrem svojej prioritnej hasičskej činnosti dokážu pomôcť vždy, keď je to potrebné a nie je im ľahostajné ani najbližšie okolie. Za ich ochotu a pomoc im patrí úprimné POĎAKOVANIE, veď každý z nich mal určite doma svoje povinnosti a nevyhnutnú prácu, no i napriek tomu si našli čas a prišli nezištne pomôcť!" dodáva Anton Varecha.

 

autor: redakcia
foto: obec Vysoká nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: