ondrej zimka vystava cadcaV čadčianskej galérii pripravili výstavu Živá voda, na ktorej môžete obdivovať najnovšie diela Ondreja Zimku.

24. septembra 2021 sa v Galérii Čadca konala vernisáž výstavy najnovšej tvorby maliara Ondreja Zimku. Popri autorovi a jeho rodine sa podujatia zúčastnili aj primátori Čadce a Turzovky Milan Gura a Ľubomír Golis a ďalší pozvaní hostia.

Výstava nesie názov Živá voda. "Vystavené diela hýria všetkými farbami a originálnymi, nenapodobiteľnými – pre majstra Zimku tak typickými – dynamickými reálnymi i fantastickými postavami a postavičkami, ktoré si podmania každého návštevníka. Môžete ich obdivovať po prvý, druhý či stý raz a vždy nájdete na obrazoch niečo, čo ste predtým nezbadali a čo vás znova a znova prekvapí a očarí. V tom je mágia i veľké Zimkovo majstrovstvo," uvádza mesto Čadca.

Počas vernisáže odovzdal autor aj svoju originálnu cenu, ktorú nazval Slovenský Nebojsa, ktorou v istom čase a za istých okolností vyznamenáva nezlomných a vytrvalých Slovákov a Slovenky (aj tých, ktorí žijú za hranicami, no Slovensku fandia a drukujú mu) pôsobiacich v rôznych sférach profesionálneho i spoločenského života. Originálnymi dielami ocenil dvoch Kysučanov – nitrianskeho diecézneho biskupa mons. Viliama Judáka a podnikateľa – cestovateľa Stanislava Machovčáka. Cenu Nebojsa dostal do rúk Moravák Petr Fridrich – predstaviteľ Pivovaru Steiger.

Prezentovali novú knihu a kalendár na rok 2022

Súčasťou programu bola aj prezentácia najnovšej (v poradí už tretej) knihy O. Zimku nazvanej Rieka života. Návštevníci si môžu túto pôvabnú úsmevnú knižku obohatenú o množstvo originálnych ilustrácií v galérii aj zakúpiť. Galérie taktiež ponúka Zimkov jedinečný nástenný veľkorozmerný kalendár na rok 2022 s reprodukciami 12 obrazov Madony s dieťaťom a textom mons. Viliama Judáka.

Výstava O. Zimku potrvá do 31. januára 2022. Galéria je otvorená v PO – PIA od 8.00 do 16.00 hod., vstup je voľný. Srdečne vás pozývame.

autor: redakcia
zdroj a foto: mesto Čadca

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: