skola vysokaChodby a triedy ZŠ s MŠ E. A. Cernana opäť „ožili“, deti sa do školy vrátili 8. februára 2021.

"Obec Vysoká nad Kysucou, ako zriaďovateľ ZŠ s MŠ E. A. Cernana, vyvíjala maximálnu možnú snahu, aby v zmysle aktuálneho začlenenia okresu Čadca podľa COVID automatu splnila stanovené podmienky (testovanie žiakov i rodičov) čo umožnilo, že od pondelka 8. februára 2021 mohli žiaci prvého stupňa a niektorí žiaci druhého stupňa opäť pokračovať v prezenčnej výučbe," uvádza starosta Vysokej nad Kysucou Anton Varecha.

V 1. triede nastúpilo 12 žiakov, v 2. A triede 16 žiakov, v 2. B triede 14 žiakov, v 3. triede nastúpilo 19 žiakov a v 4. triede 21 žiakov. Z celkového počtu 87 žiakov tak na prezenčné vyučovanie nastúpilo 82 žiakov.

skola vysoka v

V rámci druhého stupňa nastúpilo 16 žiakov, ktorí majú problematické pripojenie k internetu a teda sťažený prístup k online vzdelávaniu. Medzi nimi je viacero žiakov s poruchami učenia, ktorí sú individuálne začlenení.

Deti sa vrátili aj do materskej školy vo Vysokej nad Kysucou - v pondelok tu nastúpilo 36 zo 49 detí. Do materskej školy vo Vyšnom Kelčove 10 z 13 detí. Niektorí z rodičov však školu informovali, že ich deti nastúpia do materskej školy v utorok 9. 2. 2021.

Materská škola bude v prevádzke aj počas jarných prázdnin.

autor: redakcia
foto: Vysoká nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: