hasici kornaNa súťaži v Česku sa zúčastnili dvaja členovia hasičského zboru, ktorí predviedli výborný výkon.

V sobotu 7.8.2021 sa v Česku konala súťaž, na ktorej si zmerali sily, kondíciu a zručnosť aj dvaja členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa. Súťaž Železný hasič TFA sa tentokrát konala na Salašskej rohľadni a bola zaradená do Zlínskej ligy železný hasič.

hasici korna vAké disciplíny ich čakali?

Súťažiaci museli zdolať nasledovné disciplíny: roztiahnutie hadíc, prekonanie bariéry, motanie hadíc, transport figuríny 80 kg, údery kladivom do hammerboxu, transport záťaže tunelom, beh s hadicou do kopca, ťahanie záťaže na lane a vybehnutie 112 schodov na rozhľadňu. Podľa slov zúčastnených to bola jedna z najťažších súťaží."Naši členovia Vlado a Jano (kde Jano mal premiéru) túto trať zdolali a dokázali svoju veľmi dobrú kondíciu, veď na mieste veľa súťažiacich súťaž nedokončilo. Nezabudnem spomenúť, že súťažili v najťažšej kategórii MASTER, kde mali komplet výstroj s použitím autonómneho dýchacieho prístroja, ako pri bežnom zásahu v zadymenom prostredí," hovorí o súťaži Rastislav Fatura, veliteľ DHZ Korňa.

"Touto cestou chceme poďakovať kolegovi Vladimírovi Haluškovi DHZ Zákopčie Ústredie za rady a usmernenie, nakoľko má v takýchto súťažiach viac skúseností.

Na záver spomeniem, že to boli traja Slováci, ktorí sa tejto súťaže zúčastnili, úprimne ďakujeme za reprezentáciu a ďakujeme, že ste aktívni členovia nášho Dobrovoľného hasičského zboru Korňa."

autor: redakcia
foto: DHZ Korňa

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: