veniec cierneVianočné obdobie bude aj tento rok bez spoločných stretnutí a podujatí. Adventný veniec však v obci Čierne pripravili.

Advent a Vianoce v našej obci boli pred príchodom pandémie v roku 2019 vždy sviatočné a pestré. Žiaľ, už dva roky po sebe si spoločne slávnostnú vianočnú atmosféru so svojimi susedmi a spoluobčanmi nevychutnávame.
Obec Čierne a Príspevková organizácia TES Čierne v predošlých rokoch pripravovala pre svojich spoluobčanov pestrý predvianočný čas s rôznymi podujatiami.

veniec cierne v

O tom, že nastávajú najkrajšie sviatky v roku, už v predstihu symbolizoval adventný veniec a stromček pri Kostole sv, Ignáca z Loyoly. Sviatočné podujatia pokračovali vianočnou výstavou, Mikulášskou párty pre deti a ich rodičov, koncertom ZUŠ M. R. Štefánika pod názvom Vianočná koleda, Vianočnými trhmi a privítaním Nového roka v centre obce aj na Trojmedzí.

Atmosféra na každom podujatí bola jedinečná a neopakovateľná. Chýbajú nám spoločné stretnutia, rozhovory, radosť z prípravy podujatí a ešte krásny pocit z dobre vydarenej akcie. Veríme, že rok 2022 bude pre nás všetkých lepší.  Prajem vám veľa zdravia, radosti a lásky.

Iveta Bobulová
kultúrna pracovníčka obec Čierne

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: