ludia ludom kornica podujatie 012V sobotu 6.8.2022, po dvojročnej pauze, opäť ožilo česko-slovenské pomedzie Kornica-Konečná, vďaka úžasnej akcii Ľudia ľuďom v Beskydách. Organizátormi podujatia boli obce Klokočov, Korňa, Staré Hamry, Bílá.

Organizátori pripravili pre návštevníkov kultúrny program, súťaže pre deti, súťaže pre dospelých - sily si pomerili medzi sebou Česi a Slováci, bohatú tombolu, občerstvenie a hudobnú tanečnú zábavu. V jednom vstupe pre deti vystúpil kúzelník Zdenek Stríž, ktorý deti odmenil skladkými maškrtami.

Podujatie bolo umocnené priateľskými stretnutiami a rozhovormi českých a slovenských návštevníkov, stretnutiami s rodinou, dobrou náladou a skvelou zábavou. V programe vystúpili folklórny súbor Klokočov, folklórny súbor Nevädza z Korne, heligonkári z Korne a z Turzovky, heligonkári zo ZŠ a CVČ Klokočov, Hlavičorskí pajtaši. V úvode sa návštevníkom prihovorila starostka obce Klokočov Jana Foldinová, starostka obce Korňa Marianna Bebčáková, starostka obce Staré Hamry Eva Tořová a mistostarostka obce Bílá Ivana Krňová. Po odznení českej a slovenskej hymny bolo priateľstvo spečatené zapálením vatry priateľstva.

ludia ludom kornica podujatie 003

"Ďakujeme organizátorom, všetkým vystupujúcim, hasičom z Klokočova aj zo Starých Hamrov, stánkom s občerstvením, skvelému moderátorovi, kúzelníkovi Zdeňkovi Strížovi, sponzorom do tomboly, DJ Pištovi, zamestnancom obcí, ktorí sa podieľali na prípravách a priebehu tohto vydareného podujatia. Ďakujeme všetkým návštevníkom, ktorí po dvojročnej odmlke prišli svojou účasťou podporiť toto úžasné podujatie a organizátori pevne veria, že sa takto stretneme aj o rok," uvádza obec Klokočov.

autor: redakcia
foto: obec Klokočov

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: