workshop cadca 007Dňa 27. 9. 2022 sa konal výtvarný workshop v rámci vzdelávacieho projektu Naše Kysuce 2022, Na palete – Naše mestá/Čadca.

Neprofesionálni výtvarníci pod vedením akad. maliara Pavla Mušku maľovali akrylovými farbami na plátno. Niektorí si túto techniku vyskúšali po prvýkrát. Témou bola architektúra Mesta Čadca. Vzhľadom k nepriaznivému počasiu sa workshop konal v priestoroch Domu kultúry v Čadci. Preto účastníci workshopu maľovali len tie objekty, ktoré videli z okien Domu kultúry. Lektor zúčastneným radil, usmerňoval ich pri práci.

workshop cadca 006

workshop cadca 008

Workshop sa konal v rámci vzdelávacieho projektu Naše Kysuce 2022, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je aj hlavným partnerom podujatia. Podujatie sa konalo v spolupráci s Mestom Čadca a s Domom kultúry v Čadci.

Ďalší workshop s technikou akvarelu je naplánovaný na sobotu 19. 11. 2022, taktiež pod vedením akad. maliara Pavla Mušku. Bližšie informácie sa dozviete na www.kulturnekysuce.sk., kde si môžete pozrieť aj fotografie z podujatia.

Ľubica Ligocká
KKS v Čadci

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: