start behV nedeľu sa konal Benefičný beh troch krajín - Beh s vlkmi pre život organizovaný nadáciou Chadim's Charity. Mali sme tú česť zúčastniť sa na tejto úžasnej akcii na Trojmedzí - mieste, kde sa stretajú tri štáty: Slovensko, Česká republika a Poľsko.

Beh s Vlkmi pre život dopadol na výbornú

Nie nadarmo sa hovorí, že spolu sme silnejší. V nedeľu to mnohí ukázali a spolu sme podporili dobrú vec. Počasie bolo priaznivé, pre bežcov dokonca asi až príliš horúce. Na mieste sa zišlo neuveriteľné množstvo ľudí s cieľom podporiť dobrú vec a Martinka. Organizátori sa snažili a pripravili veľa možností na trávenie času pre dospelých i deti. Nechýbalo občerstvenie, hudba, ale aj mnoho aktivít aj pre tých najmenších.

beh pre zivot009

Opýtali sme organizátorky Alenky Chadimovej z Chadim's Charity aké boli jej prvé dojmy z podujatia

"Som nesmierne šťastná, že sa tu stretlo toľko ľudí a prišli podporiť túto skvelú myšlienku. Zišli sa tu športovci, ale aj hobby bežci. Ľudia každého veku od tých najmenších po tých zrelších, dokonca aj dôchodcovia. Preto si myslím, že je to super. Bok po boku sa tu stretli rôzne kluby, prišli nás podporiť Žilinskí vlci, workoutisti z Kysúc, pri ktorých sme mali pocit, že fyzické i gravitačné zákony pre nich neplatia, Atletický klub z Čadce, a mnoho ďalších. Stretlo sa tu množstvo ľudí, ktorí nám dobrovoľne pomáhali či už pri samotnej organizácii alebo aj teraz tu priamo na mieste. Bez nich by sme to takto skvelo nezvládli."

Komu by ste chceli aspoň v takto v rýchlosti poďakovať za tento nádherný deň?

"Môžeme poďakovať Ľubke Kadorovej, ktorá mala na starosti registráciu a ktorá to zvládla úplne perfektne, ďalej môžeme poďakovať Saške Chabrečkovej, ktorá mala na starosti sponzorov a Žilinských vlkov, chcem tiež poďakovať môjmu mužovi, ktorý sa postaral o catering, ja som sa venovala mediálnej stránke, a samozrejme nemôžem zabudnúť na Lucku Ďuricovú, ktorá mala na starosti deti. Poďakovanie patrí tiež manželom spomínaných žien, že mali s nami trpezlivosť a pomáhali nám ako sa dalo a samozrejme celému skvelému tímu okolo nás, bez ktorého by to neklaplo tak, ako sme si predstavovali. A aby som nezabudla, musím sa poďakovať aj Nike ktorá prišla až z Lučenca. Tá mala na starosti trať spolu s Hrčavským vlkom, Jožkom Kráľom a Martinom Fikočekom. Veľké ĎAKUJEME patrí samozrejme aj všetkým sponzorom, ktorí akokoľvek prispeli na toto podujatie."

Plánujete po tomto úspechu aj ďalší ročník či iné podujatie v tomto duchu?

"Áno, po takomto úspechu nás to povzdbudilo a plánujeme zorganizovať ďalší, druhý ročník. Vyberieme si nejaké ďalšie dieťa, ktorému výťažok pomôže."

Štart...

start beh

Ako sme už spomenuli, začalo sa štartom na 10 km. Na čele s Martinkom Kupcom a jeho bratom za výrazného zvuku zvonu v rukách hokejistu Dominika Graňáka bol zahájený štart na 10 km. Hneď na to bol odštartovaný aj ďalší beh a to na 5 km. Štart bol spoločný aj pre tých, ktorí zvolili chôdzu a nordic walking. Pre deti bol pripravený beh 500 m a kopec balónov a iných aktivít.

 beh pre zivot003

 beh pre zivot006

Po príchode bežcov do cieľa bolo vidieť, že ich trať poriadne preverila. V cieli ich čakali medaily a občerstvenie a skvelý pocit z vykonaného skutku. Celá akcia bola nabitá pozitívnou energiou, kopou usmiatych a spokojných ľudí, ktorí sa tu stretli a podporili krásnu vec, za čo im patrí veľké poďakovanie.

Na mieste sme stretli Petra Staňa, starostu obce Čierne. Spýtali sme sa, ako vníma dnešné podujatie: "Som veľmi rád, že po dlhom čase nemusíme organizačne pôsobiť na tomto podujatí a že sa toho ujal niekto iný a že sa toho úspešne zhostili Chadim's Charity a že zorganizovali toto pekné podujatie. Je tu vybudovaný krásny areál a som rád, že Trojmedzie ožíva a tie investície, ktoré išli do tohto miesta sa využijú aj vďaka takýmto akciám. Je veľmi dobré, že sa organizujú aj takéto podujatia na privátnej báze alebo na báze sponzorov a zúčastnených. Môžem povedať, že to len prispeje k rozvoju cestovného ruchu."

Podujatia sa zúčastnila aj starostka obce Istebna - Łucja Michałek z Poľska: "Veľmi sa tešíme, že môže byť takáto charitatívna akcia zorganizovaná na tomto mieste, kde spolupracujú spolu tri štáty, tri panstva. Je tu veľmi dobrá spolupráca predovšetkým s pánom starostom Petrom Staňom z obce Čierne. Tešíme sa, že to tu mohlo byť zrealizované a sme za to radi. Teraz to aj vidíme, že všetka tá práca mala zmysel a že to čo sme tu vybudovali slúži ľuďom a návštevníkom Trojmedzia."

Bol to Martinkov deň a bolo to len o ňom...

Celé podujatie sa nieslo v duchu pomôcť chlapcovi, ktorý je zdravotne postihnutý a je na vozíčku. Vďaka zúčastneným sa podarilo Martinkovi vyzbierať a odovzdať šek na 4000 Eur. Teda 100% vyzbieraných peňazí zo štartovného išiel na Martinkov transparentný účet, kde môžete ešte stále pomôcť aj vy:

Číslo účtu, IBAN: SK1883300000002602509284 - Nadacia Chadim’s Charity

Viac: Prehľad transparantný účet

My všetci ostatní, buďme vďační za to, že sme mohli dôjsť na miesto po vlastných. To, že sa účastníci dostali na miesto iba peši od záchytných parkovísk malo tiež svoje čaro. Spravili si prechádzku a strávili čas so svojimi priateľmi, s ktorými zdieľali cestu a celý zážitok.

Autor a foto: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: